Pravda o binárních opcích

Vítané zjednodušení investičního obchodování doprovází nepříjemné polopravdy a zavádějící informace, které matou nezkušené zájemce.

Není tomu ani deset let, co se binární opce zpřístupnily pro širokou veřejnost, ale za tu krátkou dobu se staly fenoménem, který konkuruje zavedeným nástrojům, jako je například spot Forex.

Důvod je prostý, binární opce jsou velmi jednoduché na pochopení a po technické stránce se s nimi velmi snadno obchoduje. Investorovi stačí správně vyhodnotit, zda se v rámci určitého časového intervalu posune cena podkladového aktiva výš nebo níž. A od začátku ví, že jeho obchod může mít jen dva možné výsledky, buď svoji investici zhodnotí v průměru o 80 procent, nebo ji ztratí.

Stačí se proto jen soustředit na vstupy do obchodů a jednoduché řízení obchodního kapitálu, což dokáže pochopit většina lidí, kteří se ostatním investičním nástrojům vyhýbali kvůli jejich komplikovanosti.

Ovšem tato technická jednoduchost neznamená, že je stejně snadné binárním obchodováním opcí vydělávat peníze. I když se na první pohled může zdát, že odhadnout směr pohybu ceny v 56 a více procentech případů nebude těžké, není to tak úplně pravda.

Internet je plný článků o tom, jak je snadné s opcemi vydělávat z pohodlí domova, ale skutečnost je taková, že vám statistiky nakloněny nejsou. U všech burzovních nástrojů platí, že většina obchodníků neuspěje a peníze prodělá. Vydělává jen menšina, a to většinou v souladu s Paretovým principem, tedy kolem 20 % lidí, alespoň tak hovoří statistky brokerů.

Nenechte se proto zmýlit a nepodlehněte představám, že dnes vložíte na obchodní účet 100 eur a za měsíc z nich budou tisíce, nebo dokonce víc. To se nestane, leda že byste měli extrémní štěstí, které by ale v každém případě nebylo dlouhodobé.

Stačí číst zprávy o binárních opcích a dalších finančních nástrojích, abyste viděli, že ty nejlepší světové hedgeové fondy dosahují ročního zhodnocení kapitálu v řádu desítek procent, většinou 20 až 30 %. Myslet si tedy, že coby začátečník dokážete obchodovat mnohonásobně lépe než nejlepší světoví obchodníci, by bylo velice pošetilé.

To samozřejmě neznamená, že časem nemůžete dosáhnout na lepší hodnoty než tyto fondy. Obchodování s menším kapitálem podléhá jiným pravidlům než řízení miliardových fondů. Ovšem ani tak nemůžete počítat s tím, že byste každý měsíc znásobovali svůj účet, to v kontextu finančních trhů prostě není reálné.

V každém případě je třeba si v první řadě otevřít demo účet na binární opce u regulovaného brokera, a něm začít cvičit a budovat obchodní strategii. Bylo by zásadní chybou ihned začít obchodovat se skutečnými penězi.

Trénování a učení na testovacím účtu je nutným prvním krokem na cestě za vyděláváním peněz v binárním obchodování. Tento první krok může trvat měsíce nebo dokonce roky. Teprve až když jste konzistentně ziskoví na tréninkovém účtu, můžete opatrně přejít na účet živý. Tímto postupem maximalizujete své šance, že se zařadíte mezi zmíněných 20 procent lidí, kteří uspějí. Taková je pravda o binárních opcích.

bo2

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *