Přirozené požární odvětrání budov – proč je pro naše bezpečí důležité

Building Facade City Windows  - minhanhhup / Pixabay
minhanhhup / Pixabay

Nehody se zkrátka stávají, a proto je dobré být na ně připraven. Za jakýchkoliv okolností. To vám potvrdí každý odborník. A jedná-li se o požár, je tato příprava ještě důležitější, než kdy dříve.

Pro požární bezpečnost staveb je důležité zejména přirozené odvětrávání, a to hned z několika důvodů. A o jaké jde? To se vám pokusíme přiblížit v našem článku.

Víc, než jedna možnost pro vaše bezpečí

Zařízení, jež samočinně odvádí kouř i teplo, lze sehnat pod mnoha názvy. Jde například o SOZ, ZOKT, ZOTK, RWA, ZODT, OTK apod. Zvyšují ochranu majetku a pomáhají chránit životy osob  i zvířat, jež se v objektu zasaženém požárem nacházejí. A přispívají i k lepší možnosti hašení požáru, který se ještě nestihl rozvinout do největší divokosti.

Šest důvodů pro pořízení ZOKT a jemu příbuzných

Především vám tento šikovný pomocník pomůže udržet všechny únikové cesty bez kouře. To je velmi důležité. Zároveň vytváří nad podlahou místnosti vždy vrstvu bez kouře, díky níž je snadné uniknout z místa nebezpečí. Tento efekt napomáhá i snadnějšímu hašení požáru a chrání tak vaše zařízení, vybavení i budovy. Je rovněž snížen negativní účinek požáru na konstrukční prvky budovy. A v neposlední řadě je ve hře i zmírnění škod, jež způsobují zplodiny tepelného rozpadu a samozřejmě i horké plyny.

Ochránit vás mohou i kvalitní výplně stavebních otvorů

Věděli jste, že hliníková okna a hliníkové dveře jsou mnohem odolnější než jejich plastové nebo dřevěné protějšky? Zejména dveře z toho materiálu lze opatřit i speciálními bezpečnostními prvky, které jim umožňují odolat po poměrně dlouhou dobu působení plamenů i kouře.

Pokud o podobný produkt stojíte, vždy se poptejte po patřičném certifikátu bezpečnosti. A kde si vybírat? Využít můžete kupříkladu služeb specialistů ze společnosti Pruniwerk.cz, pro něž je výroba hliníkových oken každodenním chlebem. Nabízí pestrou paletu provedení, velikostí i personalizace. Více se dozvíte na stránkách Pruniwerk.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.