Umíte si vybrat správnou nebankovní půjčku?

nattanan23 / Pixabay

Produkty od nebankovních poskytovatelů patří aktuálně k lídrům bankovního trhu, a to i přesto, že v mnoha případech nemají právě nejlepší pověst. Pokud však vsadíte na toho správného koně, získáte produkt plně vyhovující vašim přáním a potřebám po všech stránkách.

Ideální nebankovní půjčka ve čtyřech bodech

Nezáleží na tom, jak vysokou částku potřebujete nebo jak atraktivní je vaše bonita. Ještě předtím, než vůbec uchopíte pero k podpisu smlouvy, podrobte každou půjčku následujícím kritériím.

Chtějte vědět PŘESNĚ, kolik přeplatíte

Ideální nebankovní půjčka vám nic netají. Neohání se přibližnými výpočty ani vágními formulacemi typu „s námi si zaručeně půjčíte levně a bez rizika.” Vždy dodává konkrétní důkazy, a to například:

  • online kalkulačku na stránkách,
  • přesné stanovení poplatku za půjčku (tzn. všechny půjčky jsou vypočítávány stejně),
  • přehlednou výši splátek včetně všech poplatků, z nichž si výhodnost půjčky snadno vypočítáte.

Zjistěte, co budete potřebovat

Různé nebankovní nabídky mají různá pravidla. Liší se například věkem svých klientů, kterým jsou ještě ochotny půjčit, nebo množstvím potřebných dokumentů, bez nichž vám smlouvu zkrátka nedají. Nejčastěji jde o tuto pětici:

  • potvrzení o výši příjmu,
  • výpis z registru dlužníků,
  • doklad o beztrestnosti,
  • doložení ručitele,
  • nutná zástava.

Všeobecně platí, že čím méně dokladů po vás bude nebankovní půjčka chtít, s tím větším rizikem ze strany klientů počítá a přizpůsobí tomu i svoje poplatky, případně výši RPSN. Na druhou stranu si však dnes může najít svůj ideální nebankovní produkt opravdu každý.

Na rychlosti (ne)záleží

I když vám někteří poskytovatelé slibují zapůjčení peněz doslova do několika hodin, nevyužívejte to, pokud doopravdy nepotřebujete. Důkladně si svou budoucí půjčku prověřte, a teprve poté požádejte o peníze. Nicméně společnosti s tímto benefitem bývají podle zkušeností spolehlivější a s lepším zákaznickým servisem.

Nebojte se porovnávat

Nikdy se nespokojte s první nabídkou, která se vám zalíbí. Ceny zboží už na internetu porovnáváme celkem běžně a je načase naučit se zacházet úplně stejně i s půjčkami. Vyzkoušejte třeba srovnávač nabídek financer.com, kde si jednoduše nastavíte požadované parametry a okamžitě zjistíte, jaký produkt bude nejvýhodnější právě pro vás.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *