Výhody výdajového paušálu a daňové evidence

WDnetStudio / Pixabay

Žádný podnikatel se nevyhne agendě spojené s výpočty sociálního a zdravotního pojištění. Nesmí se ani zanedbat daňové odvody. Menší a střední podnikatelé chtějí na platbách co nejvíce ušetřit. Rozhodují se, zda využít jednoduchý výdajový paušál nebo časově náročnější daňovou evidenci.

Včas si propočítejte své příjmy a výdaje

Uplatnění výdajového paušálu je mnohem pohodlnější. Nemusíte si schovávat faktury a kontrolovat, jestli máte všechny výdaje a příjmy zaznamenané. Na konci zdaňovacího období jednoduše spočítáte příjmy a na výdaje použijete procento určené pro konkrétní zaměření. Třeba osoby podnikající v zemědělství a lidé s příjmy z řemeslných živností uplatňují maximální částku uznatelných výdajů 80 %. Zkuste předem odhadnout vaše příjmy a výdaje pro následující období. Jednoduchým výpočtem zjistíte, jestli se vyplatí vedení daňové evidence.

Účetní vás může přijít draho

V případě daňových otázek a odvodů se často přistupuje k zaměstnání levné účetní. Říkáte si, že vám stačí, protože si stejně nemůžete dovolit vydávat na její zaměstnání více peněz? Hlavně se zajímejte, jestli jde o skutečně kvalitního pracovníka, který bude udržovat vaše příjmy, výdaje a odvody v naprostém pořádku. Pokud by se správa financí neodvíjela podle platných zákonů, nastanou problémy. Zkuste zvážit spolupráci s firmou zabývající se daňovou evidencí profesionálně. Ceny za služby nemusí být nijak závratné – vše se posuzuje individuálně.

Nevíte si rady s daněmi? U společnosti Profitas poskytují kompletní poradenský servis zahrnující zpracování potřebné dokumentace. Dokonce se můžete nechat zastupovat u správních úřadů. Bude vám k dispozici I odborná asistence během případných finančních kontrol. Nemusíte se víc obávat nedodržení platných předpisů, protože novinky z oboru se zde pečlivě hlídají a ihned zavádějí do praxe.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.