Vhodné nářadí pro lehké opravy v domácnosti

Vhodné nářadí pro lehké opravy v domácnosti
Vhodné nářadí pro lehké opravy v domácnosti

Kutil, amatérský elektrikář, zahrádkář nebo jen nadšenec pro ruční práce potřebují k práci mnoho různého nářadí. Jestliže nepatříte mezi tuto sortu lidí, nezoufejte. I v bytě je potřeba čas od času něco utáhnout, vyvrtat nebo zmodernizovat. Pustit se do toho s chutí a se správným nářadím a je polovina práce hotova.

Pro běžné domácí opravy stačí nějaké kombinačky a šroubováky, kladiva a kleště. Během několika posledních let se rozmáhá kult AKU nářadí. Výhoda je nasnadě – není nutné vyvinout tolik fyzické námahy, elektrické nářadí nám s tím pomůže. Ušetříte tak nejen čas, ale i své klouby. Nevýhodou je váha takových zařízeních, nutnost dosahu elektrické energie (případně nabité baterie) a také cena AKU nářadí, která je vyšší než u běžného nářadí. Ovšem investice do vlastního zdraví není nikdy zbytečná.

Máme něco i pro náročnější kutily

Pro náročnější kutily je možné pořídit i méně často používané nástroje – brusky, frézky nebo vrtačky, které se využijí hlavně při rekonstrukcích bytu nebo domu, případně při menších ale specifických opravách. Uspoří mnoho času při obrušování barvy ze dveří nebo rámu oken, při vrtání otvoru pro skobu nebo rám obrazu. S tímto nářadím je nutné ale zacházet opatrně, snadno se přijde k úrazu. Zapomenout by se tak nemělo ani na ochranné pomůcky jako brýle nebo rukavice.

You may also like...