Výhod anhydritových podlah je celá řada

Tractor Toy Vehicle Miniature
MosesIAGE / Pixabay

Nedělá vám radost pomyšlení na klasickou zavlhlou betonovou podlahu? Pak ji nahraďte anhydritem, který poslední dobou stále více nabírá na oblíbenosti i popularitě. A co za jeho úspěchem stojí?

Především jednoduchost, univerzálnost, rychlost – a krom jiného také ekologický aspekt. Pojďme se na všechny výhody anhydritové alias lité podlahy podívat o něco podrobněji.

Co je to vlastně ten anhydrit?

K výrobě litých podlah je používán anhydrit, zvaný také síran vápenatý. Ten se získává z energosádrovce, což je odpadní produkt z odsiřování uhelných elektráren. Samotný

samonivelační potěr však tvoří více složek, a to v takovém poměru, aby hotové podlaze dodaly pevnost, pružnost a především odolnost (při testech tlaku i ohybu).

Anhydrit vs. beton – co si vybrat?

Projdeme si jednotlivá kritéria pěkně bod po bodu:

Cena lité podlahy

Nemusí být tím nejdůležitějším faktorem výběru, hodí se však vědět, že za anhydrit zaplatíte méně, než za betonovou podlahu ve stejné kvalitě.

Rychlost realizace

Anhydritové podlahy nejsou náchylné na přílišné smršťování materiálu, obejdou se tedy bez prostorové dilatace i při aplikaci na větší plochy. Samonivelační potěr pak díky vysoké tekutosti zcela bez vaší pomoci vytvoří dokonale hladkou a rovnou plochu (u betonu by vedlo použití podobného množství vody k jeho popraskání).

A co do samotné aplikace – každý den je možné „položit“ až 1 500 m2 anhydritových podlah a pochozí povrch získáte už po 24 hodinách (možnost plného zatížení pak po 4-5 dnech). Jinými slovy, podlahy v celém domě realizujete za méně než den a po jednom dni odpočinku se můžete pustit do dalších fází projektu. Jde o ideální řešení zejména pro rekonstrukce v obývaných prostorách, kde skutečně hraje roli každá ušetřená chvíle.

Další výhody

Anhydrit skvěle vede teplo, takže se uplatní i u oblíbeného podlahové topení. A bát se nemusíte ani nepořádku, samotné lití je čisté a bez stříkání. Zjistěte více u specialistů na stránkách Anhypodlahy.cz.

Floor Gang Gube System

Výhod anhydritových podlah je celá řada

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *