Bezpečnostní dveře mají různé třídy – víme, které vás spolehlivě ochrání

New Home House Construction
paulbr75 / Pixabay

Vstup do domu či bytu je tím prvním, s čím se budou muset návštěvníci potýkat. A nezáleží na tom, zda jde o vaše blízké přátele, nebo naopak zákeřné zloděje. Perfektně vybrané dveře by si měly poradit s obojím – ovšem tak trochu jiným způsobem.

Zatímco návštěvy oceňují zejména vzhled, nezvaní lapkové hodnotí spíše bezpečnostní prvky kování a pantů. Jestliže se dveře tváří příliš nedobytně, zpravidla s nepořízenou odejdou. A odradí je i několik neúspěšných pokusů. Právě proto bychom měli bezpečnostní dveře do bytu či domu vybírat s rozvahou.

Množství sousedů neznamená bezpečí

Policejní statistiky jasně ukazují, že závažná vloupání se netýkají jen osamoceně stojících rodinných domů a víkendových chatek, ale také panelákových bytů. Zloději si bohužel dokáží počínat velmi vynalézavě a často se maskují například za zámečníky nebo stěhováky. Přes běžné vchodové dveře se snadno dostanou (stačí menší nevšímavost procházejících lidí) a zdolání těch od bytu už pak bývá jen otázkou chvilky.

A jak tomu předejít? Zkontrolujte, zda mají právě vaše dveře všechny bezpečnostní prvky:

  • Bezpečnostní certifikát, určený přímo pro konkrétní typ. 
  • Bezpečnostní prvky – kovový rám, dvojité pancéřování, ochrana zámku, jistící čepy, atd. 
  • Kvalitní krytí, v žádném případě levný plast nebo povrch z fólie a tapety.
  • Bezpečnostní certifikát kování a kliky (musí být stejný nebo větší než mají samotné dveře).
  • Protipožární certifikát (do bytu).

Jde o prakticky stejné požadavky, jaké by měly mít i kvalitní bezpečnostní dveře do domu, liší se jen nabízenými úrovněmi. Zkuste si také vzpomenout na to, jestli v jejich případě proběhla certifikovaná montáž nebo zda máte dostupný nonstop servis či zámečnickou pohotovost. Odpověděli jste ve všech bodech ANO? Pak jste pro svou bezpečnost udělali maximum.

Nejlepší obrana před zloději – kde ji pořídit?

Ne vždy je však zjištěná situace optimální. Nepodceňujte výše zmíněná doporučení a pamatujte si, že právě dveře jsou tou největší překážkou, která stojí mezi vaším majetkem a zloději. Neváhejte a vsaďte na kvalitu českého výrobce s třicetiletou tradicí – firmu NEXT. Jejich bezpečnostní dveře se mohou pyšnit všemi potřebnými certifikáty a zároveň potěší i vaše estetické cítění. Vyberte si ten nejkrásnější model třeba hned teď!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *