Vybíráme osvětlení do bytu – co nepodcenit?

DanielReche / Pixabay

Podzimní vítr se už neúprosně zakusuje do stromů před okny a my spolu s ubývajícím slunečním svitem začínáme objevovat nedostatky v osvětlení našich interiérů. Ale ještě než se vydáte pro nový lustr nebo lampičku, ukážeme vám, jaká kritéria při jejich výběru upřednostnit.

Nenápadná, ale důležitá aneb bezpečnost

Zatímco u osvětlení zavěšeného vysoko nad hlavou je hlavním kritériem design, nástěnná světla by měla stejným způsobem dbát i na bezpečnost. Vyhněte se ostrým hranám a nešikovně tvarovaným prvkům, jako stvořeným třeba pro zachycení vašeho nového svetru. U venkovních svítidel pak vždy vyžadujte dvojitou izolaci elektrických kabelů.

Design a vše o něm

Ať už vybíráte osvětlení koupelny nebo stropní světlo do ložnice, stejně nakonec skončíte u takového, které se vám líbí nejvíce. Ale správný design by měl reflektovat potřeby a přání zákazníka ve všech ohledech – od snadné údržby až po dostatečnou prostupnost světla. Ty nejlepší značky umí navrhnout i ta nejexkluzivnější designová svítidla s ohledem na tyto faktory. Domů si tak pořídíte skutečně praktický doplněk ve všech ohledech.

Zaměřeno a materiál

Podívejme se ještě na chvíli na venkovní osvětlení. Mělo by vás oslnit kvalitou svého materiálu, především nerezavějící ocelí, hliníkem a kvalitním plastem. Hlídejte si také hodnotu ochranného IP. Od 44 výš bude mít jistotu, že váš nový světelný doplněk hravě odolá vtíravému podzimnímu větru i prudkému a vytrvalému dešti.

Vybírejte s ohledem na spotřebu

Nechcete, aby vám účet za elektřinu přerostl přes hlavu? Pak jsou pro vás tím pravým řešením LED žárovky, šetřící až 90 % elektrické energie oproti obyčejným žárovkám, a to samozřejmě při stejném výkonu.

Ale můžete na to jít ještě mazaněji. Systém Philips Hue vám umožní ovládat veškeré osvětlení v domácnosti skrze praktickou aplikaci v mobilu nebo regulovat intenzitu osvětlení podle toho, jaké světelné podmínky panují před okny. Pro fajnšmejkry pak nabízí i vychytávky ve formě změny barvy osvětlení nebo sladění nálady v místnosti s odpovídající hudbou. Inteligentní osvětlení pro domácnost Philips Hue zkrátka uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Vyzkoušejte ho i vy!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.