Vchodové dveře vs. fasáda – jak na správný výběr?

Dveře do bytu

Vchodové dveře plní v našem bydlení nezastupitelnou funkci. Propojují vnitřní a vnější svět, jsou jakýmsi uvítacím výborem pro všechny návštěvy a dokáží v nás vyvolat ty správné pocity a dojmy, díky nimž se po překročení jejich prahu budeme cítit zkrátka jako doma. Podíváme se na to, jak vybrat dveře do bytu co nejlépe, s ohledem na barvu fasády.

Nejdříve si vezmeme k ruce malou statistiku: přibližně 30% lidí vybírá vchodové dveře do bytu tak, že jejich barva a design maximálně splývají s fasádou. Zbylých 70% pak sází na přesně opačný efekt – efekt kontrastu zdůrazňující uvítací linie použitého prvku. A tipujete správně – větší množství lidí postupuje intuitivně v souladu s designérskými trendy. A těch se rozhodně není třeba bát.

Moderní nebo klasický styl?

Jakmile si ujasníte tu správnou paletu barev, musíte si také vybrat styl, který budou vaše dveře do bytu mít. Pro klasický styl jsou charakteristické obloučky, částo doplněné množstvím menších detailů a přírodními odstíny dřeva nebo oblíbenou bílou barvou.

Moderní provedení dává přednost rovným a elegantním liniím, dle chuti a odvahy podtrhnutým třeba hliníkovým provedením nebo vsazením mléčného čí pískovaného skla či laminátu. Barva a design však tvoří pouze polovinu správného výběru.

Dbejte o svou bezpečnost!

Tou druhou je samozřejmě bezpečnost. Existuje mnoho možností ztěžujících zlodějům jejich práci nebo bránících rozšíření nebezpečí v případě požáru. A co všechno by měly mít?

Například vchodové dveře Erkado 2. bezpečnostní třídy se mohou pochlubit speciálními bezpečnostními zárubněmi, protipožární odolností, zvukovou neprůzvučností, speciální výplní s protipožární vložkou, bezpečnostními čepy proti vysazení dveří a tříbodovým zámkem s roztečí 92 mm.

Dveře Erkado jsou ověřenou značkou již od roku 1976, kdy se jejich výroby ujal truhlářský mistr  Zbigniew Kozlowski, jehož otec byl také truhlářem. Svým výrobkům tak dodává pevné a kvalifikované základy vylepšené o jedinečné propojení s nejnovějšími trendy a citem pro design. Stylové a precizně zpracované dveře do interiéru i exteriéru z jeho dílny mají něco skutečně pro každého. Podlehnete jejich nevšednímu kouzlu i vy?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *