Vybíráte novou hokejku? Známe nejčastější přešlapy

Hokejová hůl alias hokejka – ty tam jsou časy, kdy stačil vhodně zahnutý klacek a puk svištěl po ledu jedna radost. Dnes je už výběr hokejek podstatně složitější a přitom klíčový, pokud chcete vy nebo vaše dítě ve svém koníčku skutečně uspět. Od špatně vybrané hokejky vás budou bolet ruce, puk každou chvíli odskočí do jiného směru a vůbec nepůjde o zdaleka tak ideální zážitek, jak si asi představujete.

Na co budu hokejku používat?

Tak především je třeba vědět, že výběr hokejky se liší podle toho, zda patříte spíše mezi sváteční zimní hráče nebo se chcete hokeji věnovat po celý rok. Dobrá hokejka je přitom stejně důležitá jako kvalitní brusle. K mání jsou dřevěné i kompozitové – jaký je mezi nimi rozdíl?

Dřevo nebo kompozit? Odpověď není vždycky jednoznačná

Pojďme si nyní projít jednu skupinu po druhé. Pro pořízení dřevěných hokejek určitě hrají zejména nízké pořizovací náklady, lepší výdrž, vysoká odolnost a možnost dlouhodobého použití čepele i na betonu či asfaltu. Bohužel mají ve svém znaku i nízkou odolnost vůči vlhku a vodě, vyšší váhu a omezený výběr a dostupnost nejrůznějších modelů.

Oproti tomu kompozitová hokejka se kromě nízké váhy chlubí také lepší odolností vůči vlhku a vodě, gripovou úpravou (neklouže v rukou), lepším přenášením energie (myšleno z rukou do hokejky) a opravdu širokou škálou tvrdostí a zahnutí čepelí. Z nevýhod je pak třeba jmenovat zejména vyšší pořizovací cenu, nižší odolnost vůči lomu a postupné měknutí, jdoucí ruku v ruce s omezeným použitím na betonu a asfaltu.

Materiál máte, teď ještě vhodný flex

Jakmile si porovnáte výhody a nevýhody dřeva a kompozitu, budete mít okamžitě jasno v tom, jakou hokejku si vybrat. Nezapomeňte také na to, že je třeba vybírat podle vhodné věkové kategorie:

  • Youth – Dětská (4 – 8 let),
  • Junior (9 – 12 let),
  • INT – Intermediate (13 – 16 let),
  • Senior (16 +).

A ještě je tu flex alias tvrdost hokejky. Ta by se měla pohybovat mezi 85-95, což je pro začátek ideál. Později si sami vyberete hodnotu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Chcete další inspiraci? Chcete pro svůj hokejový život jen to nejlepší? Pak právě vám bude vyhovovat známá značka Bauer a její přehledný e-shop, plný šikovných rad a tipů a samozřejmě i příznivých cen. Tady ideální hokejku podle svých představ docela jistě seženete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *