4 rady, jak vybrat zahradní nábytek, který vás neomrzí

Spring Cherry Blossoms Cherry Tree  - KRiemer / Pixabay
KRiemer / Pixabay

Pokud chcete trávit svůj volný čas na zahradě, budete potřebovat kvalitní zahradní nábytek. Jeho výběr však může být někdy i pěkný oříšek, se kterým si láme hlavu většina majitelů zahrad. My jsme si pro vás připravili hned čtyři rady, se kterými pro vás bude výběr nového zahradního nábytku doslova hračka.

1.     Rozhodněte se, kolik míst k sezení budete potřebovat

V první řadě popřemýšlejte nad tím, kolik míst k sezení na zahradě budete ve skutečnosti potřebovat. Pokud si chcete občas venku posedět s členy svojí rodiny, postačí vám základní zahradní sedací souprava. Jestliže se naopak chystáte pořádat větší sešlosti či večírky se svojí širší rodinou a přáteli, budete si muset připlatit za větší sedací soupravu nebo přikoupit houpací křesla či lavice navíc.

2.     Nábytek vybírejte podle kvality použitých materiálů

Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek vydržel déle než jednu sezónu, budete se muset při výběru zaměřit i na použitý materiál. Za ten nejodolnější je obecně považován ratan, který se v současnosti těší velké oblibě. Dlouhou životnost vám však dokáže nabídnout i kov či kvalitně ošetřené dřevo.

3.     Neopomeňte design zahradního nábytku

U zahradního nábytku je důležité, aby byl především funkční. Nezapomínejte ale ani na jeho design, který by v ideálním případě měl ladit s okolním prostředím. K moderním domům se tak většinou hodí i modernější nábytek. Skvělý design nabízí například zahradní houpací křeslo závěsné, které vypadá skvěle a zároveň vám nabídne i potřebné pohodlí.

4.     Jednoduchá údržba je základ

Svoji pozornost byste měli věnovat při výběru zahradního nábytku i jeho vlastnostem. Vašim cílem by měla být především jednoduchá a levná údržba. Tu nabízí kovový a ratanový nábytek, který stačí pouze jednou za čas otřít hadříkem a máte vystaráno. Naopak dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou úpravu povrchu, která může být někdy i nákladná.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *