Blýská se na lepší časy? Objevte ekologický způsob likvidace starých pneumatik

black and white round container

Věděli jste, že jen u nás se každý rok vyprodukuje téměř 100 tisíc tun odpadních pneumatik? Dokážete si toto množství vůbec představit, když vezmete v potaz, že jedna pneumatika na osobní automobil váží kolem 7 kilogramů a pneumatika nákladních automobilů pak cca 50–70 kilogramů? Všechny tyto znehodnocené pneumatiky pak končí na – v ideálním případě legálních – skládkách, kde se hromadí, a otázka jejich likvidace je palčivým tématem. Vlastně byla. Dnes totiž existuje způsob, jak staré pneumatiky zlikvidovat ekologicky – a navíc na tom můžete vydělat.

Seznamte se s pyrolýzou

Na území střední Evropy, resp. v České republice, na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku se vyřadí čtvrt milionu pneumatik, které však nejsou jen odpadem, ale pro různé společnosti představují i atraktivní obchodní příležitost. Jednou z takových je i společnost Uniprospe, která ve spolupráci s odborníky z Technické Univerzity v Bratislavě vyvinula náročný projekt, jehož výsledkem je úplné zhodnocení materiálu pomocí chemického procesu – pyrolýzy. Tato technologie umožňuje likvidaci ojetých pneumatik za vzniku tří základních výstupních surovin:

  • Prvním výstupním produktem je pyrolýzní plyn, který představuje 10 % pyrolytického produktu.
  • Druhým produktem je uhlík s 35–40 % produkce.
  • Třetím produktem je ropný produkt představující 50–55 % výroby.

Všechny tyto prvky jsou velmi žádané na trhu, takže se procesem pyrolýzy nejen zlikvidují staré pneumatiky, ale ještě se chrání primární suroviny.

Pomozte rozvíjet proces pyrolýzy i vy

Vývoj technologií pro ekologickou likvidaci pneumatik je finančně značně náročný a pokrýt jej není zrovna jednoduché. Činnost firmy Uniprospe však můžete podpořit i vy – a zároveň na tom vydělat. Aby mohla společnost Uniprospe rozšiřovat své podnikání, potřebuje peníze, které se rozhodla získat vystavením a následným prodejem dluhopisů. Investice s Uniprospe.eu tak představuje skvělé řešení pro všechny, kteří by rádi zúročili své úspory a podpořili projekt, který dává opravdu smysl. Dluhopisy Uniprospe jsou navíc úročeny pevnou sazbou 9,5 % p.a. a splatné v krátkém časovém horizontu – k 31. prosinci 2023.

Nechcete-li tedy jen nečinně přihlížet hromadícímu se odpadu na skládkách a rádi byste podpořili inovativní technologie a ještě na tom vydělali, může být pro vás investice s Uniprospe tím pravým řešením.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *