Kožené moto oblečení a jeho výhody a nevýhody

Motorky jsou koníčkem na celý život. Pokud si pánové koupí takovou motorku, a je jedno, jestli to bude Yamaha nebo jiná značka, stará se o ni dokonce více jako o manželku. Neustále ji leští, pucuje, dává jí dobrou noc. Samozřejmě motorka není stroj, na kterém bychom mohli jezdit celoročně – přes zimu je jízda na motorce dosti nebezpečná, proto ji raději nechte spát pod plachtou v garáži (před novou sezonou ji však nezapomeňte zkontrolovat!). V době, kdy bude vaše motorka pokojně spát v garáži, byste mohli vybírat nové moto oblečení, které si počátkem sezony oblečete. Jenže jaké oblečení si třeba nadělit pod stromeček?

Moto oblečení se šije z různých druhů materiálu. Samozřejmě každý materiál má své výhody a nevýhody. Nejčastěji si majitelé motorek kupují kombinézy, které jsou jednotné a mnohdy i pohodlnější. Pokud někomu nesedí kombinéza, raději sáhne po bundě a kalhotách. Samozřejmě k tomuto moto vybavení patří i boty, na které se nesmí zapomínat, stejně jako se nesmí zapomínat na chrániče, moto přilbu a další věci.

Vybíráme si nejčastěji z textilu a z kůže. Textil je daleko levnější, ale není tak odolný. Pojďme si však výhody a nevýhody kůže a textilu zmínit.

Jaké jsou výhody koženého moto oblečení?

Pokud přemýšlíte nad tím, jaké oblečení na motorku si koupíte, určitě zvažujete kožené. Kožené moto oblečení je odolnější a pevnější, má tedy delší životnost než například oblečení z textilu. Kromě toho je skvělé při ježdění v dešti – nepromoká.

Jaké jsou nevýhody koženého moto oblečení?

Co se týče nevýhod, je to bohužel dražší záležitost. Textilní oblečení na motorku je mnohem levnější než to kožené, ale kvalita je horší. Bohužel značnou nevýhodou je i to, že nikde nemají velký výběr tohoto oblečení na motorku. Taky je nutno dodat, že jelikož je materiál pevnější, není moto oblečení zrovna pohodlné.

You may also like...

1 Response

  1. Moto oblečení napsal:

    Přesně tak, ale i přes všechny zápory, tak mi tohle kožený vyhovuje úplně nejvíc. Jen to chce opravdu něco kvalitnějšího. Miloš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.