Inspirujte se Ájurvédou a poznejte účinky zlatého mléka na vlastní kůži

Turmeric Spices Kitchen Curry Cook  - Antonio_Cansino / Pixabay
Antonio_Cansino / Pixabay

Staří Indové věděli, co jim dělá dobře. A právě mletý kořen kurkumy, který můžete znát zejména jako součást oblíbené směsi kari, měli proto ve velké oblibě. Nedával totiž jejich pokrmům jen lákavou žlutou barvu, ale dokázal čistit tělo a posilovat imunitní systém.

A aby toho nebylo málo, nikdy si kurkumu nedopřávali samotnou. Pokud ji servírovali, tak jedině s černým pepřem. Věřili, že zesiluje její účinek.  A my už dnes víme, že měli pravdu. Pokud vytvoříte tu správnou kombinaci obou ingrediencí, pak se účinek kurkumy znásobí až tisíckrát.

Zlaté mléko je lepší než káva

Ovšem nepředstavujte si kurkumu jen jako součást slaných jídel (omáček, placek apod.). staří Indové ji používali opravdu všude.  A oblíbenou recepturou, kde se uplatní i dnes, je zlaté mléko. V něm najdete kromě pepře a kurkumy i skořici a zázvor. Všechny tyto látky dokáží organismus vyčistit a posílit, navíc chutnají opravdu dobře.

Zázvor a pepř navíc organismus prohřívají a urychlují trávení, lze tedy říci, že zlaté mléko hubnutí napomáhá více než skvěle. Pro váš organismus tak může být mnohem lepší alternativou než obyčejná káva.

Jaké účinky má zlaté mléko na organismus

Díky kombinaci účinných látek bojuje proti zánětům v těle, působí jako prevence srdečních onemocnění, podporuje imunitní systém, zlepšuje náladu, podporuje srdce a mozek a přispívá rovněž ke zlepšení stavu kostí. Při pravidelné konzumaci také zmírňuje pálení žáhy a příznivě působí na hladinu cukru v krvi.

Jak často si prospěšné účinky koření dopřát

Pokud se ptáte na otázku zlaté mléko, jak často pít, pak vám prozradíme, že odpověď vás nejspíš potěší. Ideální je konzumace 1-2x denně. Jednou jako ranní alternativu kávy a podruhé si ho můžete navíc dopřát ještě večer před spaním. Mnohdy však stačí pouze konzumace ráno. Směs koření rozmíchejte ještě s mlékem či vodou. A podle chuti můžete dosladit medem, třtinovým cukrem nebo dalšími zdravými sladidly. Uvidíte, že si ho velmi rychle oblíbíte.

Turmeric Neem Cup Wallpaper  - NirmalSarkar / Pixabay

NirmalSarkar / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *