Jednodušší parkování v Praze díky přenosnému parkovacímu oprávnění. Kde a jak si ho můžete sjednat?

aerial view of cars parked on parking lot

Jestliže často parkujete v modrých zónách, bude pro vás velmi užitečné přenosné parkovací oprávnění. Vyhnete se tak zbytečnému žádání o nové oprávnění či komplikacím spojeným s koupí nového vozu či jeho výměnou. Jednoduše tak můžete během pár minut převést parkovací oprávnění na jiný automobil a vyhnout se případným pokutám.

Ušetřete čas parkováním v modrých zónách

Hledání parkování v Praze může být někdy pořádně složité, a to především v oblastech, kde není stání omezeno. Pokud však vlastníte parkovací oprávnění, otevřou se vám dveře i do modrých neboli rezidenčních zón, kde parkování naleznete mnohem snáze. Takzvané modré zóny jsou určené pro obyvatele dané městské části. Tyto zóny mají speciální pravidla parkování a jsou určeny výhradně pro držitele přenosných parkovacích oprávnění.

Obyvatelé dané městské části mohou toto oprávnění získat na městském úřadě – je tedy rozdíl mezi tím, zda žádáte o parkování na Praze 4 či o parkování v jiné oblasti. Držitelé přenosných parkovacích oprávnění mají navíc možnost parkovat v zónách bez omezení.

Požádejte o přenosné parkovací oprávnění

Pokud vlastníte více vozidel, bude pro vás nejvýhodnější zažádat o přenosné parkovací oprávnění. Jeho velkou výhodou je, že jej může držitel uplatnit na jakékoliv SPZ. K převodu je však nutné použít specializovanou aplikaci, která vám za poplatek oprávnění během chvilky převede.

Jednou z takových aplikací je i Parkingcard.cz. S ním můžete jednoduše převést oprávnění pro Praha 1 až parkování na Praze 8, aniž byste se museli obávat, že by vám hrozila pokuta. Vše probíhá zcela online, takže nemusíte zbytečně dojíždět na pobočku nebo čekat na vydání papírového oprávnění – i případná kontrola probíhá elektronicky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *