Konečně se splácí půjčky – kdo komu splatil?

Půjčky v rodině opravdu nejsou nic neobvyklého
Půjčky v rodině opravdu nejsou nic neobvyklého

V poslední době se ukazuje, že Češi si sice půjčují, ale už bohužel nesplácejí. Kupodivu je to tak, že lidé si půjčují naprosto vysoké sumy peněz, které však nikdy nemohou splatit. Naopak ti, kteří skutečně půjčit potřebují, si berou od nebankovních institucí pouze tolik, kolik jsou ochotni splatit. Není se čemu divit, když se díky neplatičům zpřísnily podmínky pro získání hypotéky. Na hypotéku třeba dnes už dosáhne jenom vysoká třída nebo manželský pár střední třídy.

Možná se však tato záležitost s hypotékami trochu zlepší, když se teď ukázalo, že Češi začali splácet. Konečně se asi řada těch, kteří si půjčili, umoudřili a rozhodli se své závazky splatit. Alespoň je tak už nic netíží a můžou si své finance užívat opravdu naprosto plnohodnotně.

Kdo komu splatil?

Je však nutné poznamenat, že Češi splácejí svým příbuzným. Půjčky v rodině opravdu nejsou nic neobvyklého, je to dokonce mnohem lepší, než abychom si měli půjčovat od bankovních nebo od nebankovních institucí. Mnozí lidé si od svých příbuzných půjčují hlavně proto, že nemají dobu splatnosti. Zkrátka splatí, až budou mít našetřeno. Podle aktuálních průzkumů si od svých rodin půjčují až tři čtvrtiny Čechů. Ovšem je nutné poznamenat, že každý čtvrtý respondent má s takovými půjčkami špatnou zkušenost.

Bohužel i v rodině se najdou neplatiči

I když se aktuálně ukazuje, že lidé splácejí dluhy svým příbuzným, vždycky tu je nějaká výjimka. Jedná se konkrétně o každého čtvrtého dotazovaného, který už na tuto půjčku doplatil. Jeho peníze se mu nevrátily, i když je měl vrátit rodinný příslušník. Většinou se daný rodinný příslušník, který si půjčil, myslí, že se na půjčku zapomene a druhý si o její vrácení neumí říct. Dluhy jsou tak v rodině i několik dalších let a stále se toto téma řeší. Nebojte se tedy upozornit i svého příbuzného na to, že půjčené peníze se musí i vrátit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *