Zlato dokáže stabilně udržovat svoji hodnotu

Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay
hamiltonleen / Pixabay

Rádi byste našli investici, která by vaše peníze zhodnotila v poměrně krátkém časovém horizontu? Ovšem jakou by měla mít podobu? Aktuálně jsou populární zejména nemovitosti, ty ovšem vyžadují doslova milionové vklady.

A co si tedy počít, pokud tolik volných financí nemáte? Vsaďte na investiční zlato, jež si můžete pořídit ve formě mincí nebo svitků, navíc při jeho nákupu značně ušetříte, což například pro oblíbené starožitnosti či obrazy neplatí. A jak je to možné? Vše se týká DPH.

Pokud si vyberete zlato, DPH neplatíte

Většinou se mluví o investici do drahých kovů, ovšem i když ceny stříbra nebo platiny vypadají lákavě, jen zlato má značnou výhodu v podobě nulového DPH. Neplatíte ho ani při nákupu ani při prodeji, a to v rámci celé EU. A jak se rozhodnout mezi mincemi a slitky?

Slitky jsou čistým zlatem, platíte jen za jeho váhu. Naopak mince vám nabízejí přidanou uměleckou hodnotu, jež se vám vám nakonec (ne)musí vyplatit. A nezáleží na tom, jaká situace aktuálně panuje ve světě třeba v souvislosti s koronavirem. Zlato svou hodnotu zkrátka nikdy neztrácí.

Kde si pořídit výhodnou investici

Přemýšlíte o tom, že byste si investiční zlato pořídili? Pak byste měli vědět, že k nám ho dováží kupříkladu specializovaný prodejce, sídlící již 17 let v Obecním domě v Praze. Cena zlatých cihliček vás u něj nikdy nezaskočí, je totiž za všech okolností aktuální. Na stránkách zlate-mince.cz najdete aktuální hodnoty opravdu každý den. A aby toho nebylo málo, tak tu zlato můžete nejenom doopravdy výhodně nakoupit, ale i bez potíží prodat.

Přijímají tu slitky mnoha známých značek, jako je například Metalor, UBS, Credit Suisse, Agosi, Heraeus Hanau, Umicore, Sempsa či Royal Canadian Mint. Snadno tak své domácí zlaté zásoby směníte za hotovost, která vám vytrhne trn z paty. Nabídka je nezávazná a záleží jen na vás, zda na ni přistoupíte. Jde to osobně nebo on-line na stránkách zlate-mince.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *