Kouzlo v koupelně

Kouzlo v koupelně
PDImage / Pixabay

Kdo by rád nestrávil relaxační půlhodinku ve své koupelně, ve vaně napuštěné bublinkami nebo příjemnou voňavou esencí? Aby tyto chvíle byly příjemné, je samozřejmě důležitý interiér koupelny. A ten dělá z velké části obklad.

Obkladů je v obchodech celá řada a je mnohdy až obtížné a těžké z pestré škály vybrat takový, který do celkového rázu domu či bytu zapadne nejlépe. Příjemné osvěžení přináší mezi obklady již ve starověku populární – mozaika.

Mozaiky mohou kombinovat množství barevných odstínů a zajímavých efektů a díky malým kostičkám lze vytvořit i oblé hrany. Provedení mozaiky pak záleží na nápadu výrobce nebo kreativitě budoucího uživatele koupelny. Můžete si vybrat skleněnou, nebo keramickou. Skleněná mozaika se vyrábí  jak transparentní, tak neprůhledná, keramická mozaika může mít povrch lesklý, polomatný nebo matný.

Nejčastějšími tvary jsou různé geometrické obrazce, ale z mozaiky lze vytvořit v podstatě jakýkoliv motiv. Buď je používána jen na malou plochu jako kontrast k obkladu, nebo její provedení může být náročnější a mozaika může zaujímat i podstatnou část plochy koupelnového obložení. Samozřejmě může být z mozaiky obklad i celý, ale v kombinaci spolu s klasickým obkladem lépe vyniká. Kdo má rád střízlivější  obrazce a tvary, jistě spíše zvolí klasiku.

Například čtverce či obdelníky mozaiky kombinované klasickým obkladem. Je pěkné, je-li obklad barevný a jedna část mozaiky ve stejném provedení, přičemž druhá je čistě bílá. Atraktivní jsou mozaikové obrazce. Časté jsou  motivy květin, zvěrokruhu, ale oblíbené jsou také mozaikové obrazce  sahající pro inspiraci do dob antiky.

Pokud se nemůžete sami rozhodnout a vybrat do své koupelny vhodnou mozaiku, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou. Mozaika není nejlevnější záležitost a bylo by škoda si svůj sen pokazit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *