Osobní bankrot: dosáhněte na něj i vy?

Osobní bankrot
geralt / Pixabay

Jedna půjčka střídá půjčku druhou a v poštovní schránce se hromadí nespočet upomínek věřitelů. Že tak nějak vypadá vaše aktuální situace? Pak je na čase začít s ní něco dělat. Spoléhat na to, že vám budou dluhy po nějaké době pominuty nebo, že na ně věřitel jednoduše zapomene, je notně bláhové a naivní. Osobní bankrot, neboli oddlužení fyzických osob splátkovým kalendářem, přináší naději na lepší život osobám, které se dostaly do nebezpečného kolotoče dluhů. Pokud máte více, než 2 věřitele a nejste schopni dostát svým závazkům po dobu delší, než 30 dnů, můžete podat návrh na povolení oddlužení. Jak vysoké jsou vaše šance na nový život bez dluhů? To a ještě mnohem více vám prozradíme na následujících řádcích.

Není návrh jako návrh

Sepsání návrhu na povolení oddlužení není zrovna dvakrát jednoduché. Pokud se jej rozhodnete zpracovat sami a svépomocí, může vám být soudem vrácen kvůli obsahovým nebo formálním nedostatkům. V takovém případě se vyplatí obrátit na specializovanou společnost Stop dluhům, která bezchybný návrh nejen zpracuje, ale také se o vás postará během celého procesu insolvence. Její úspěšnost při schvalování vypracovaných návrhů je více, než 99%!

Kdy na osobní bankrot (ne)dosáhnete?

Pokud splňujete podmínky určené insolvenčním zákonem, nemusíte mít ještě tak úplně vyhráno. Soud totiž zkoumá nejen objem závazků, které u svých věřitelů máte, ale také váš příjem. Pokud nebudete schopni ani po pěti letech uhradit alespoň 30 % vzniklého dluhu, osobní bankrot vám s největší pravděpodobností nepovolí. Pokud si nejste jistí, zda na oddlužení dosáhnete či nikoli, sjednejte si bezplatnou schůzku se zástupcem společnosti Stop dluhům, na které se dozvíte všechny důležité informace a společně proberete možnosti řešení vaší aktuální – ne příliš příznivé situace.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *