Pevnější a zdravější pleť potřebuje tu správnou výživu

Girl Portrait Model Woman Face  - ZZZPho / Pixabay
ZZZPho / Pixabay

Také vás trápí problémy se slabými nebo lámajícími se vlasy? Nezáří už vaše pleť tolik jak dřív, a dokonce se na ní objevují vrásky? A co zdraví a krása vašich nehtů? Většina žen bojuje alespoň s jedním z těchto problémů a přitom mají všechny jednoho společného jmenovatele.

A tím je kolagen. Jde o látku, která se stará o zdraví našich kloubů a kostí, ovšem nezanedbatelný vliv má i na naši krásu. Buňky kolagenu dodají svému okolí pružnost, navíc vrásky a další nedokonalosti doslova vyplňují zevnitř. Zdraví a krása jdou tedy v tomto případě ruku v ruce.

Kolagen jako základní stavební kámen

A kde všude ho najdete? Kompletní výčet by byl opravdu dlouhý – takže jen namátkou jsou to zuby, rohovka, cévy, šlachy atd. Pokud bychom ho měli k něčemu přirovnat, nabízí se slovo „lepidlo“. Ano, právě kolagen drží všechny ty zdánlivě nesouvisející části našeho organismu pohromadě.

Je opravdu důležitý a není tedy divu, že si ho naše tělo zvládá vyrobit samo. Ovšem jen do určité míry. Se zvyšujícím se věkem totiž jeho produkce klesá, což souvisí s prvními známkami stárnutí. Je proto vhodné dodávat ho tělu uměle, a to nejlépe v doplňcích stravy.

Měli byste vědět: od 25. roku života klesá produkce kolagenu v našem těle každý rok o 1,5 %. Už okolo 35. roku věku tak jde o opravdu úctyhodné číslo

Všechny důležité typy kolagenu v jednom balení

Možná to nevíte, ale typů kolagenu existuje hned 27. Z toho opravdu důležité jsou však pro nás zejména tři z nich.

  • Typ I – tvoří ho hustá vlákna, přítomná ve šlachách, kostech, vláknitých chrupavkách, ale třeba i struktuře kůže. Jde až o 90 % kolagenu přítomného v našem těle.
  • Typ II – je tvořen mnohem volnějšími vlákny. Význam má zejména pro elastické chrupavky tvořící přirozenou bariéru proti nárazu kloubů.
  • Typ III – najdeme ho ve struktuře svalů, tepen a vnitřních orgánů. S přibývajícím věkem je postupně nahrazován kolagenem typu I.

A naše Inca Collagen recenze vám představí doplněk stravy, jenž právě tyto tři typy kolagenu obsahuje.

Kolagen na 30 dní a jeho účinky

Základní balení kolagenu vám pomůže zásobit organismus tou správnou dávkou nezbytného prvku na rovných 30 dní. Překvapí vás zejména jeho balení, jdoucí ruku v ruce se snadnou přípravou. Krásná designová krabička je rozdělena do dvou přihrádek, v nichž najdeme 30 zlatých sáčků s kolagenem. Ten stačí jen nasypat do vhodné tekutiny.

V žádném případě nemusí jít jen o vodu, nabízí se třeba také džus, nebo dokonce káva. Záleží na tom, co vám bude vyhovovat. Zpočátku je třeba užívat každý den jeden sáček, ovšem po dvou měsících pravidelného užívání je možné dávkování snížit na 2-3× týdně. Chuť je zcela neutrální.

A jaké jsou účinky Inca Collagenu? Dočtěte si recenzi na stránkách Ecoblog a zjistěte, jak může tento šikovný pomocník prospět i vám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *