Poradíme, kde zakoupit rakouskou dálniční známku

road, asphalt, highway

Pokud se chystáte cestovat do Rakouska autem, je důležité se seznámit s povinností mít dálniční známku. Tato povinnost se vztahuje na všechny rakouské dálnice a rychlostní silnice. V tomto článku se dozvíte, jak a kde dálniční známku pořídit, a jak ji správně používat.

Co je rakouská dálniční známka

Rakouská dálniční známka je povinná pro všechna vozidla do 3,5 tuny, která chtějí využívat rakouské dálnice a rychlostní silnice. Tato známka musí být buď ve fyzické podobě přilepena na vnitřní stranu čelního skla vozidla, nebo ve formě elektronické známky.

Kde lze dálniční známku zakoupit

Fyzická známka

Fyzické dálniční známky můžete zakoupit na různých místech, jako jsou rakouské automobilové kluby, pošty, novinové stánky a čerpací stanice. Lze je také zakoupit v přilehlých zemích na čerpacích stanicích, hraničních přechodech a v automobilových klubech.

Digitální známka

Rakouská dálniční známka online je k zakoupení online prostřednictvím oficiálního e-shopu ASFINAG nebo pomocí mobilní aplikace ASFINAG “Unterwegs“. Tento typ známky nabízí flexibilitu, protože ji můžete zakoupit na období jednoho roku, dvou měsíců, deseti dnů nebo jednoho dne. Je důležité si uvědomit, že roční a dvouměsíční elektronické známky jsou platné až od 18. dne po online nákupu, zatímco ostatní typy jsou platné ihned.

Jak dálniční známku používat

Fyzická dálniční známka

Fyzickou dálniční známku je nutné přilepit na vnitřní stranu čelního skla vašeho vozidla před vjezdem na rakouskou dálnici. Známka musí být řádně přilepena, jinak se vystavujete riziku vysoké pokuty.

Elektronická dálniční známka

Elektronickou dálniční známku nemusíte nikde lepit, stačí ji zakoupit online nebo na prodejním místě a je spojena s registrační značkou vašeho vozidla. Tato známka je okamžitě platná, pokud byla zakoupena na prodejním místě nebo pokud se jedná o krátkodobou známku zakoupenou online.

Dálniční známka Rakousko je nezbytná pro bezproblémové cestování po rakouských dálnicích. Ať už se rozhodnete pro fyzickou nebo elektronickou variantu, je důležité dodržet všechny podmínky jejího použití, aby se předešlo nepříjemnostem a pokutám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *