Reklamace překladů

geralt / Pixabay

V dnešní době (a v Evropě obzvlášť) jsou jazykové verze stejného textu součástí každého balení, návodu, webové stránky či oficiálního dokumentu. Překladům se věnují další jazykoví odborníci a profesionálové, ale i přes jejich snahu a špičkový přístup dochází občas k drobným chybám nebo nepřesnostem v překladech. Z tohoto důvodu je důležitý systém kontroly kvality a zpětné vazby, který zajišťuje opravu textu či zpřesnění terminologie.

Do tohoto kroku jsou nejčastěji zapojeni rodilí mluvčí, kteří postřehnou i nejdrobnější nesrovnalosti v překladech různých textů. Tím se zaručí bezchybný a přesný překlad, který zvýší kvalitu daného produktu a spokojenost zákazníka. Jiný případ je tlumočení, čili překlad textu v reálném čase, bez prostoru na přípravu, případně ověření správnosti. Tato práce vyžaduje vysoce kvalifikované a trénované odborníky, kteří jsou schopni reagovat v extrémně krátkém čase.

Profesionální tlumočení
Zajistit kvalitní tlumočení není projektem jednoho člověka – tlumočníka, ale celého týmu lidí, koordinujících projekt a aktivity vedoucí ke kýženým výsledkům. Kromě zkušeného tlumočníka je důležitým článkem i samotná technika, jejíž hladký chod koordinují vyškolení technici. Když jde o tlumočení, němčina je jedním z nejčastěji překládaných jazyků. V našem prostředí má množství firem silné kontakty s Německem a Rakouskem, nebo odtud přímo pocházejí. I přes slušné znalosti jazyka vysokým počtem lidí, tlumočení do němčiny a z němčiny je velmi žádané a vyhledávané. Zejména, když jde o významné jednání či politická setkání, práce tlumočníka zajišťuje hladkou komunikaci a minimum ztrát v překladu.

Překladatelské agentury
Komplexní překlady a tlumočení zajišťují specializované agentury, které ručí za kvalitu svých odborníků. Jednou z nich je i agentura Aspena, která na své webové stránce www.aspena.cz představuje širokou nabídku překladatelských a tlumočnických aktivit, ve kterých jsou zahrnuty i odborné překlady a spolupráce s rodilými mluvčími. Specializuje se na jazyky střední i východní Evropy a zajišťuje kompletní překladatelský servis, který podtrhují 20leté zkušenosti. Věnuje se i lokalizaci a optimalizacím obsahu internetových stránek. V případě, že chcete dovést jazykovou podstatu soukromé společnosti k dokonalosti, neváhejte spojit své obchodní procesy se společností Aspena.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..