Vysavače s rotačním kartáčem

Vysavač
jarmoluk / Pixabay

Bez pořádného vysavače se žádná domácnost neobejde. Vysavače se řadí mezi výrobky, u kterých nepoznáte v obchodě kvalitu. Prodejci vysavače nabízejí podle počtu wattů. Ne vždy však platí pravidlo čím vyšší výkon, tím kvalitněji odvedená práce.

Podle čeho vybrat vysavač

Podle konstrukce podlahové hubice nebo rotačního kartáče. Tvar kartáče se musí dobře přiložit k podlaze a vysát všechny nečistoty rovnoměrně. Rozhodující je sací výkon, který se udává pro rotační kartáče nebo sací hubici.

Rotační kartáče oproti klasické hubici zvyšují značně účinnost vysávání prachu i nečistoty z koberce. Nejsou vhodné na používání na tvrdé podlahy. Zde využívejte především sací hubice. Pro řádné vyčištění podlahy od nečistot je vhodné pomalu a rovnoměrně rotačním kartáčem projíždět po podlaze aby zvládl vysavač posbírat co nejvíce nečistot.

Důležité detaily

Plastové hadice u vysavačů jsou často vyztuženy kovovými kroužky, díky čemu jsou pevnější. Jsou však o poznání dražší. Plastové hadice jsou lehčí a levnější, ale modely z hliníku či oceli jsou zase o poznání pevnější.

Při výběru vysavače s rotačním kartáčem se nebojte jej v prodejně prohlédnout, nechat si ho vybalit z krabice a případně si ho i vyzkoušet. Zjistěte si také, jak snadno a rychle vyměníte sáčky, jak se udržují rotační kartáče. Vysavač by se měl dobře držet, snadno ovládat a ideální je regulace výkonu. Kvalitní vysavače jsou opatřeny pryžovým nárazníkem, který zamezí nárazům. Filtry do vysavače je potřeba vyměnit pokud jsou plné, špatně pak táhnou. Při jejich výměně používejte filtry i sáčky doporučené výrobcem. Můžete si je zakoupit do zásoby v prodejně, stejně tak náhradní hubice, rotační kartáče. Kartáče pravidelně kontrolujte a vybírejte z nich namotané vlasy, zvířecí srst i malé nalepené papírky a další předměty.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..