Vybíráme pohodlnou matraci ve 3 jednoduchých krocích

Vybíráme pohodlnou matraci ve 3 jednoduchých krocích
Ebowalker / Pixabay

Ložnice by měla představovat prostor, v němž odpočíváme, relaxujeme, těšíme se z blízkosti partnera či partnerky a vůbec regenerujeme naše tělo a mysl po náročném pracovním dni. Aby ovšem tato místnost plnila účel, pro nějž byla vytvořena, je potřeba dbát při jejím zařizování několika zásadních rad. Hlavní dominantou této místnosti je nepochybně postel, na jejímž výběru bychom neměli šetřit. To samé platí také při výběru vhodné matrace a roštů. Jak takové matrace a rošty vybrat? To vám prozradíme v následujících třech krocích.

Krok č. 1: Otestujte tvrdost

V dnešní době máte na výběr hned z několika typů a druhů matrací. Vybírat si můžete od těch nejlevnějších pogumovaných, přes bambusové nebo matrace z líné pěny. Při výběru se ovšem vyplatí zaměřovat nejen na materiál, z něhož byla matrace vyrobena, ale především na její tvrdost. Obecně nedoporučujeme volit ani příliš tuhé ani zbytečně měkké matrace, které pro opěrný systém nepředstavují dostatečnou oporu. Pokud se s partnerem na tvrdosti neshodnete, doporučujeme matrace partnerské, jejichž tvrdost je na každé straně jiná.

Krok č. 2: Správný rošt je základ

K čemu by nám ale byla komfortní matrace bez kvalitního roštu? Při jeho výběru nešetřete počtem lamel a vybírejte takový rošt, kterým bude volně proudit vzduch. Pokud nemáte problémy s páteří, doporučujeme rošt pevný. Potýkáte-li se s komplikacemi, pak můžete zvolit ten polohovatelný a nastavit jej do odpovídající polohy. Nezapomínejte také na to, že jednotlivé lamely by měly odpovídajícím způsobem pružit!

Krok č. 3: Na výběru nešetřete

Mějte na paměti, že kvalitní matrace s roštem by vám měla sloužit po mnoho dlouhých let. Proto na jejich koupi zbytečně nešetřete. Některé firmy, zaměřující se na prodej roštů a matrací, ale nabízejí zajímavé akce na matrace 1+1 zdarma. Příkladem budiž e-shop modernispani.cz , kde nyní probíhá tato oblíbená akce, jíž by bylo škoda propásnout!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *