Hrací automaty jsou s námi již od 19. století

Zařízení, které se rozezní libými zvuky po vhození mince, jsou s námi již několik desítek let. Jejich vznik je neodmyslitelně spojován s 19. stoletím, novodobou Anglií a Spojenými státy americkými. Díky automatizaci, která zde hrála v posledním desetiletí prim, automaty plně zapadaly do tehdejší koncepce. Usnadňovat si život automatickými vychytávkami chtěl kde kdo. Co na tom, že hrací automaty zdarma radost rozhodně nerozdávaly. Na předchůdce hracích automatů a jejich cestu historií se detailněji podíváme na následujících řádcích.

Podoba hracích automatů v historii

Hrací automaty, s nimiž se setkávali naši předci, byly pochopitelně stejně jako dnes vybaveny otvorem na mince, oknem se třemi válci, na kterých se nacházela řada různých symbolů, pákou, která po zatažení spustila sekvenci roztáčení mechanických válců, výplatou, kterou hráč v případě výhry obdržel a automatickým přístrojem pro vyplacení mincí. První patent na tento přístroj získal jistý William Oliver, který vyvinul přístroj s tématikou koňských dostihů.

Moderní herní automat již v roce 1887

Automat velmi podobný tomu, jak ho známe z dnešních dob, byl vyroben v roce 1887 Charlesem Feyem a dostal jméno Liberty Bell. V přístroji byly tři válce a nespočet obrázků, které dohromady tvořily 1000 různých kombinací. V prvopočátku byly výplaty vypláceny ručně, později došlo k jejich očekávané automatizaci.

Herbert Mills – duchovní otec automatů

Za otce moderních hracích automatů považujeme Herberta Millse, který vytvořil přístroj nabízející 8 000 různých kombinací. Zde se poprvé objevily ovocné motivy, jež v mnohých kasinech přetrvaly do dnešních dob. Dnes si můžete vyzkoušet hrací automaty zdarma třeba na internetu nebo v klasických herních hospůdkách a kasinech, kde už ale jejich provoz pochopitelně zdarma není.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..