Rozsviťte si LED panely, překvapí vás světlo a malá spotřeba

Spotlight Led Light Lamp Lighting  - Bru-nO / Pixabay
Bru-nO / Pixabay

Zatímco naši předci trpěli po setmění nedostatkem světla a ničili si oči, my díky vynálezu žárovky trpět nemusíme. Podobně přelomovým vynálezem se stala LED technologie, která nabídla více světla a menší spotřebu energie. Výhod LED technologií je mnoho, důležité je správně si vybrat typ svítidla. Překvapením posledních let jsou LED panely, které příjemně osvítí domácnost, a ještě jí dodávají moderní styl.

Častým využitím LED panelů v domácnostech jsou tzv. podhledové LED panely, které se využívají jako stropní svítidla. Velmi dobře totiž osvítí celou místnost, a ještě si můžete zvolit svůj oblíbený odstín bílé barvy od teplé bílé až po studenou. Často tohoto drobného ´triku´, využívají například lidé ze severních, a naopak jižních zemí. Pokud je totiž v dané zemi častěji horké počasí, pocitově si svoji domácnost ochladí studeným bílým světlem, v případě severu je to zase naopak. Díky tomu dostávají led panely trumfy přímo do ruky. Stále oblíbenější je také “stmívání”, nebo chcete-li regulace osvětlení, kdy díky otočení vypínačem přizpůsobíte světlo dané situaci – například sledování televize, nebo naopak čtení. LED panely ze své podstaty mají samozřejmě nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost. Vyplatí se tak i finančně.

Led panely můžete využít prakticky kdekoliv. Obecně je v domácnostech velmi oblíbená led technologie v kuchyni, kde je potřeba hodně světla. Led panely se dělí na tři základní kategorie:

1. Led panely závěsné

Tento druh nachází nejčastější využití právě v kuchyních, kde je potřeba nejlépe osvětlit pracovní plochu při přípravě jídla. Dobré využití je také tam, kde jsou vysoké stropy. Místnost tak zútulní a zároveň lépe prosvětlí tím, že si světlo přiblížíte níž. Tento typ známe nejčastěji z nákupních center, ale originální vzhled v místnosti dodají i v obytném prostoru.

2. Led panely přisazené

Pro pohyb v místnosti jsou vhodné právě led panely přisazené, které se nejčastěji instalují do chodeb nebo nižších místností. Jejich výhoda je, že příliš nevyčuhují ze stěny nebo stropu a šetří tak místo, kde je potřeba. Stále ovšem jsou, s ohledem na svůj vzhled příjemným doplňkem místnosti.

3. LED panely zápustné

Praktické jsou zápustné LED panely, které se stěnou doslova splynou a jen decentně plní svoji funkci.

LED panely jednoduše nainstalujete. Ovládat je můžete na dálku

Přestože jsme již řadu výhod světelných LED panelů vyjmenovali, další z nich určitě bude jednoduchá instalace. Jejich pravděpodobně nejčastější využití je na stropě. Velkou výhodou je skutečnost, že je tam bez minimálního zásahu do samotného podkladu nainstalujete. Pokud tedy bydlíte například v panelovém domě, kde je utrpením každá instalace svítidla, LED panely pro vás budou to pravé. Jasné světlo se pak šíří rovnoměrně po celé místnosti a panelům nevadí ani opakované rozsvěcení a zhasínání.

O stmívání či změně intenzity světla jsme již hovořili. Ruku v ruce s tím jdou nové technologie a LED panely je tak možné ovládat také na dálku. Pokud tedy sedíte a nechcete se zvedat, ale jen například ztlumit světlo při zapnutí televize, stačí zmáčknout ovladač nebo mobil a vše jde jako “po másle”. Domácnosti jsou v tomto ohledu stále chytřejší. To mohou ocenit také starší nebo hůř pohybliví lidé. Komfortní je pak přeměna světelné teploty led panelu, kdy obratem změníte bílé spektrum svícení.

Led panely si v posledních letech oblíbili také architekti a designéři. Pro jejich čistý a moderní vzhled je navrhují do svých interiérů. Zákazníci také stále častěji chtějí, aby jim svítidla šetřila elektrickou energii a byla ekologická. Neskromně se dá tedy říct, že budoucnost v osvětlení určitě patří led technologiím. Pokud se chcete poradit, zda by vyhovoval led panel i vaší domácnosti, obraťte se na profesionály, kteří vám rádi popíšou, jak led panely fungují, a doporučí ten nejvhodnější pro vás.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *