Silná a opravdu sladká – tak má vypadat správně připravená káva

Coffee T Coffee Beans Caffeine  - AdelinaZw / Pixabay
AdelinaZw / Pixabay

Prozatím se s tímto druhem kávy v našich kavárnách příliš nesetkáváme, což je vlastně s podivem, protože Vietnam patři k největším producentům kávy ihned po Brazílii. Bohužel se většina pěstitelů orientuje na tu nejnižší kvalitu.

Pokud si ovšem dáte na výběru záležet, snadno narazíte na ty, kteří se rozhodli pro pěstování kvalitní arabiky se vším všudy. A jakou má vietnamská káva vlastně charakteristiku?

Káva jako východisko z války

I když první kávové keříky pěstovali domorodci již v 19. století, skutečný rozmach přišel až po roce 1975. Válkou sužovaná země měla jen velmi málo svých vlastních přírodních surovin a pěstování kávy proto vypadalo lákavě především díky své nenáročnosti.

Vietnamská káva tak začala do světa velmi rychle proudit ve velkém. Kvalita ovšem prozatím značně pokulhávala. To se začalo měnit teprve v několika posledních letech. Pokud chcete vsadit na kvalitní kávy z této země, pak si vybírejte ty z regionů:

  • Buon Ma Thout,
  • Tonkin,
  • Annam,
  • Lamdong
  • či Dak Lak, které se dokonce přezdívá Království kávy.

Získáte kvalitu, která se později projeví i v bohatých chuťových nuancích během přípravy. A jak vlastně na to?

Ta pravá káva z Vietnamu si žádá kondenzované mléko

Pokud si chcete připravit tento nápoj jako rodilý Viet, pak mu dopřejte několik minut v kávovém filtru a později hojnou dávku cukru a kondenzovaného mléka. Přesně tyto ingredience totiž do této kávy patří. Nejde však o dogma, takže klidně experimentujte a najděte si svůj ideální způsob. I když bývá tato káva obvykle výrazně kyselejší, nemusí to být vždy pravidlem. A pak by jí tento způsob přípravy spíše uškodil.

Pomůže vám v tom třeba i předplatné káva ze stránek Kavamonro.cz. Domů vám dorazí vždy takové množství kávy podle vámi vybraných preferencí, jaké za měsíc využijete. Bude vždy čerstvá a se skvělou chutí. A tu vietnamskou tu samozřejmě mají také.

Coffee Drink Coffee Beans Cup - iemlee / Pixabay

Silná a opravdu sladká – tak má vypadat správně připravená káva

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *