Vybavení kanceláře aneb čeho si lidé všímají jako první

Pexels / Pixabay

Určitě už víte, že pokud se nechcete každý večer potýkat s bolestí zad, musíte si obstarat kvalitní kancelářskou židli a že o zdraví vašich zápěstí se zase postará ergonomická klávesnice. To však zdaleka není vše, co je nutné zařídit.

Kancelář by měla na první pohled působit upraveně a uklizeně. Chaosu na stole si povšimne každý, takže nový kancelářský stůl by měl doplnit i dostatek úložných prostor. Vcelku nezáleží na tom, zda půjde o poličky, kontejnery nebo třeba celé skříně. Musí však vyhovovat tomu, co do nich chcete uložit.

Zařizování kanceláře jako psychologická hra

Pokud si můžete své místo mezi stoly vybrat sami, máte napůl vyhráno. Nebo naopak můžete zjistit sami o sobě co nejvíce, pokud víte, jaká pravidla se při zařizování kanceláří dodržují. Všeobecně platí, že komunikativní a otevřené osoby si sedají spíše dovnitř místnosti a naopak ti, kteří si chtějí od jejího osazenstva držet odstup, posedávají u dveří.

Z téhož důvodu by měl mít dobrý kancelářský nábytek v sobě zabudované také šikovné přepážky. Nemusí jít přímo o dělící kusy latí, leckdy postačí i ty optické ve formě živých pokojových květin nebo výrazných dekorací. Koneckonců výzdoba má v pracovním prostoru také své nezastupitelné místo. Můžeme ji rozdělit do dvou typů.

Osobní věci vs. dekorování interiéru

Obrazy, poličky, ozdobné kliky na oknech – s tím vším se při zařizování kanceláře počítá. Nezapomeňte však na to, že lidé si s sebou do práce rádi nosí také fotografie, obrazy a další osobní věci. Při pořizování dekorací se proto raději mírněte – většinou bohatě postačí několik osobních věcí, doplněných živými květinami a celkovou harmonií okolního nábytku.

I proto je důležité, aby kancelářská skříň ladila se stolem a dalším pracovním zázemím. Hodí se nakupovat nábytek v setech, s nimiž nemůžete nikdy šlápnout vedle. Načerpat inspiraci doporučujeme například v e-shopu Ajprodukty.cz.

Vybavení kanceláře aneb čeho si lidé všímají jako první

Vybavení kanceláře aneb čeho si lidé všímají jako první

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *