Vyvložkovat komín zvládne i zručný kutil

Máte dojem, že je s vaším komínem něco šeredně v nepořádku? Neodvádí spaliny tak, jak by měl, a často se chová doslova nevypočitatelně? Pak vás určitě potěší, že díky moderním technologiím nejde o nijak finančně náročnou záležitost, a to tím spíše, že v mnoha případech ani není třeba zvát odborníky.

Kdy je třeba popřemýšlet o nových vložkách do komína?

Pokud se komín už na první pohled hroutí nebo se kouř vrací často do místnosti, nebude o nutnosti nového vyvložkování pochybovat prakticky nikdo. Ale existují i další indicie, jež vás na tuto potřebu upozorní už mnohem dříve:

  • zápach spalin v místnosti,
  • přechod na jiné palivo,
  • kondenzát pronikající do stěn komínového tělesa,
  • nutnost přizpůsobení komínového průduchu aktuálně platným předpisům.

Skvělá investice do budoucího zdraví vašeho domu

Nové komínové vložky dokáží i se starými komíny udělat doslova divy! Zvolíte-li ten správný způsob, jde o velmi rychlý a cenově výhodný proces vynikající svou spolehlivostí.

Ideální komínová vložka by měla být odolná proti vlhkosti (nenasákavá), agresivnímu prostředí a samozřejmě také požáru. A kvalitní nerezové komíny a komínové vložky všechny tyto parametry splňují na jedničku. Odborníci z Ciko-kominy.cz je po mnoho let vyvíjeli tak, aby bez výjimek odpovídaly všem platným normám, ale i nářkům uživatelů na rychlou a bezproblémovou instalaci svépomocí.

Proto se vložkování komínů obvykle obejde bez větších stavebních úprav a hotové je doslova za jedno odpoledne. A pokud si nejste úplně jistí, jak na to, můžete si na stránkách firmy prohlédnout také kompletní návod na vyvložkování komína – od přípravy komínového průduchu až po konečnou úpravu zdiva a ústí komínového tělesa.

A až budete mít hotovo, nezapomeňte také na vystavení revizní zprávy dle NV č. 91/2010 Sb. pro vaši novou spalinovou cestu. Budete tak kryti před pojišťovnou v případě požáru nebo jiné pojistné události a zároveň získáte jistotu, že jste vše provedli na 100 % správně! A taková jistota je rozhodně k nezaplacení!

You may also like...

1 Response

  1. Jarda napsal:

    Dobrý den mohu se zeptat Mohu si sám vyvložkovat komín A jak je to s tou revizní zprávou? To mi vystaví jakýkoliv kominík při revizi nebo musím mít Nějaký certifikát na vložku chtěl by si to udělat sám a nevím jestli s tím budu mít pak nějaké problémy v první revizi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *