Zahradní nábytek

eak_kkk / Pixabay

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si můžete užít tu pravou víkendovou pohodu. Aby byl váš odpočinek plnohodnotný, měli byste si pořídit kvalitní zahradní nábytek. Vybavit exteriér vhodným sedacím nábytkem a určit mu osobitý styl, představuje milou aktivitu. Přesto bychom neměli nic podcenit, proto doporučujeme výběru zahradnímu nábytku věnovat trochu více času. Nikdy se nerozhodujte pouze na základě vzhledu a ceny. Předejdete tak zklamání, že ten váš zahradní nábytek nesplňuje všechny vaše představy.

Zahradní nábytek však bude pravděpodobně vystaven i nepříznivým povětrnostním podmínkám, a proto hledejte opravdovou kvalitu. Základem je odolný materiál. Mezi takové patří například exotické dřeviny.

Kvalitní zahradní nábytek

Exteriér je jakýmsi pokračováním interiéru. Efektní a elegantní tvar či výrazné barvy dokážou nevýrazné zahradní úpravě dodat punc originality. Kvalitní nábytek do zahrádky se však může podobat i tomu interiérovému s látkovými potahy. V takovém případě dbejte o to, aby vám jejich déšť neznehodnotil nebo zcela nezničil.

Kromě kvality a designu zahradního nábytku se zaměřujeme i na snadnou manipulaci. Čím zajímavější a kvalitnější materiál, tím se cena výrobku přirozeně pohybuje směrem nahoru. Chcete-li ohromit návštěvu troškou exotiky, sáhněte po tropickém dřevě Teak.  Ovšem mezi nejprodávanější a nejpopulárnější druhy zahradního nábytku stále patří umělý ratan.

Zahradní nábytek – výběr materiálu

Trh nabízí spoustu druhů materiálu, ze kterého se vyrábí zahradní nábytek. Každý z nich má své pro a proti. Plast je sice cenově dostupnější, ale časem dozrává a praská. Kovový nábytek má elegantní design, ale i tady si čas bere svou daň v podobně rzi, tím vyžaduje mnohem náročnější údržbu.

Umělý ratan působí zajímavě, ale čištění není zrovna jednoduché, neboť dokáže perfektně zachytit každé zrníčko nečistoty. Masivní dřevo představuje přírodní materiál, který dokáže pěkným způsobem sjednotit zahradu. Pokud si vyberete masivní dřevo s povrchovou úpravou lak, ochráníte tak svůj zahradní nábytek vůči vnějším vlivům a snížíte tím i riziko jeho poškození.

Hans / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *