Automatický zavlažovací systém se hodí na každou zahradu

Garden Irrigation Water Sprinkler  - Peggychoucair / Pixabay
Peggychoucair / Pixabay

Pokud máte zahradu, můžete si dnes vybrat ze širokého sortimentu zavlažovacích systémů. Na menší plochu stačí zavlažování s jedním přívodem vody uprostřed nebo s více přívody po obvodu. Na velké plochy už je třeba o něco složitější systém.

Na větší a nepravidelné plochy trávníků a zahrad využijete moderní technologii závlahového systému. Například závitový nástavec se dvěma kohoutky a uzávěrem vám dá k dispozici dva volně nastavitelné a otočné výstupy. Z jednoho vodního zdroje dostanete vodu do více stran i do větší šířky a voda se efektivně využije. Snadná regulace a automatická distribuce vody zajistí efektivní a ekonomické využívání systému závlahy. Řídicí systémy pro naprogramování závlahy vám umožní regulovat zavlažování s ohledem na dobu, délku, četnost, množství i cykly zalévání.

Zavlažování zahrady a jeho automatizace

Systém zavlažování zahrady disponuje speciálním adaptérem na vodovodním kohoutku se šroubením a rozbočkou pro napojení dvou zahradních hadic současně. Automatické zavlažovací systémy jsou vhodné do okrasné i užitkové zahrady, ale i pro veřejné i komerční plochy. Velmi užitečné je automatické zavlažování trávníku na zahradě, ale i na sportovištích, v parcích nebo na veřejných záhonech. Systém je vysoce efektivní a udržet travnaté plochy v dobré kondici i v době sucha.

Zavlažovací systémy pro záhony i trávník

Úspory vody docílíte automatickou regulací díky dešťovým senzorům a čidlům půdní vlhkosti. Přes řídící jednotku si stanovíte dobu, kdy se začne zalévat, délku zálivky, četnost i jednotlivé okruhy závlahy. Zálivka může probíhat v průběhu dne, týdne nebo ob den. Při dostatečných srážkách čidla přeruší závlahu. Automatický zavlažovací systém předejde přemokření půdy i trávníku. Každá ze zavlažovacích částí se ovládá samostatným elektroventilem. Proces automatické závlahy řídí centrální jednotka, která může být v garáži, suterénu, sklepě či technické místnosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *