Dřevěná terasa – láska na první našlápnutí

marcoreyes / Pixabay

Toužíte po ideálním místě pro odpočinek s neomezeným přístupem čerstvého vzduchu, a přitom coby kamenem dohodil od pohodlí vašeho domova? Pořiďte si dřevěnou terasu, která ve všech ohledech splní vaše náročná očekávání.

Teak – klasika, která nezklame

Půvabné dřevěné podlahy se již neomezují pouze na odolné severské jehličnany, vybírat můžete i z mnoha exotických druhů od známého (a drahého) teaku až po merbau nebo dřevo bangkirai. Teak zná asi úplně každý – v jeho domovině se z něj vyrábějí rybářské loďky s dlouhou životností, jejichž dřevo je možné použít i poté, co na vodě doslouží – např. k výrobě nábytku. Jde o tzv, recyklovaný teak, a i výrobky z něj vám vydrží dlouhá a dlouhá léta. A co teprve, sáhnete-li po prvozpracování v podobě dřevěné terasy.

Bangkirai a merbau – seznamte se!

Milujete exotiku, ale nechcete sahat příliš hluboko do peněženky? Pak vás určitě potěší dřevo bangkirai odolné proti houbám a plísním, jež dokáže zaujmout oko svými jedinečnými odstíny přelévajícími se po vašem projektu volně v závislosti na denní době a slunečním jasu. Toužíte po větší celistvosti? Té skvěle vyhoví dřevo merbau se svou hnědošedou až tmavě červenou barvou, ale stejnými užitnými vlastnostmi.

Jednička z evropské produkce

Potřebujte sladit vzhled terasy s estetikou vaší severské dřevěné fasády? Vsaďte bez obav na modřín sibiřský. Skvěle se opracovává, perfektně vypadá, a pryskyřice obsažená v jeho dřevě působí jako přirozená impregnace a ochrana proti negativnímu vlivu vody.

Tip pro milovníky bosé chůze

Chodíte po své terase často bez bot? Neriskujte zadření nepříjemné třísky a upřednostněte WPC terasy z kompozitního materiálu, jenž však svým vzhledem dřevo skvěle imituje. Na stránkách osvědčeného výrobce Au-Mex.cz můžete mezi sebou jednotlivé materiály jednoduše porovnat a vybrat si ten, který bude vašim přáním a potřebám vyhovovat nejlépe! Vyzkoušejte a uvidíte!

Nechte se inspirovat...

1 Response

  1. 9.3.2020

    […] moderní je i plochá střecha. Tu oceníte v případě, že chcete využít střešní prostor na vybudování terasy či […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.