Garážová vrata jako osobitý doplněk domu

193584 / Pixabay

Díky své velikosti jsou garážová vrata nepřehlédnutelným prvkem, který by měl ladit s celkovým stylem vašeho domu. Pokud se chystáte na přestavbu garáže nebo vybíráte garážová vrata do vašeho nového bydlení, přečtěte si naše dnešní tipy na to, jak garážová vrata vybrat!

Jaká garážová vrata vybrat?

Při výběru barvy či materiálu garážových vrat se řiďte barvami, které má fasáda vašeho domu, rámy oken nebo schodiště. Vybíráte-li barvu dle fasády, upřednostněte vždy tmavší tóny, abyste garážová vrata zvýraznili. Moderní vzhled vratům vtisknete také jemným prolisem a nerezovými doplňky. Nic nepokazíte neutrálními odstíny béžové nebo bílou, jelikož oba druhy barev stále platí za nadčasové a moderní.

Garážová vrata se nabízí v širokém množství materiálů. Pokud tedy váš dům obsahuje prvky kovu nebo dřeva, vše se dá vyřešit nápaditými dřevěnými dekory, přirozeným dekorem struktury dřeva nebo ocelovým minimalistickým vzhledem. Ocelová vrata jsou navíc velmi odolná proti klimatickým změnám, jsou nenáročná na údržbu a vypadají velmi atraktivně. Díky odolnému materiálu mají tato garážová vrata vysokou životnost a potěší vás stálostí barev. V současné době jsou oblíbené také folie, které svým vzhledem věrně napodobují dřevo nebo mají výrazný motiv.

Jaký typ garážových vrat vybrat?

Sekční garážová vrata

Asi ve většině garáží naleznete sekční garážová vrata. Zasouvají se pod strop, mají moderní vzhled a jsou rozděleny nejčastěji na 4 části, které mají ohebné spoje, jež pomáhají snadnému zasouvání vrat pod strop garáže. Ruční otevírání není díky pružinám nijak náročné, většinou však budete využívat komfortní dálkové ovládání vrat.

Rolovací garážová vrata

Tento typ garážových vrat se hodí do garáží, ve kterých je málo místa a vy byste rádi ušetřili každý centimetr. Garážová vrata se rolují do boxu a šetří místo u stropu, kam můžete uschovat sezónní věci, jako jsou kola nebo lyže. Pořiďte si k rolovacím garážovým vratům i pohon vrat pro bezpečnější a pohodlnější ovládání!

Dvoukřídlá garážová vrata

Křídlová garážová vrata si možná pamatuje od svých babiček a dědečků. Dvoukřídlá garážová vrata jsou již zaběhlou klasikou minulých let, které ale stále perfektně plní svoji funkci. Právě u nich můžete využít široký úhel plného otevření, hodí se do zrekonstruovaných domů i do novostaveb a můžete si vybrat ze stejného množství dekorů, jako u sekčních vrat. Dvoukřídlá garážová vrata se často vyrábí s různými druhy prosklení.

Posuvná garážová vrata

Hlavní výhodou posuvných garážových vrat je možnost posouvat je do boku. Pokud tedy máte více místa na bočních stranách než ve vrchní části garáže, vyberte pro vaši garáž posuvná garážová vrata. Tento typ zajišťuje vysokou provozní účinnost a dlouhou životnost. Posuvná garážová vrata jsou vhodná i pro částečné otevření pro průchod osob. Díky posunu vrat do boku vrata nesnižují průjezdní výšku garáže a budou se hodit i pro ty garáže, kterými se vchází do domu.

Garážová vrata jsou ozdobou každého domu. Dbejte dobře na výběr dodavatele garážových vrat, aby mohla dokonale reprezentovat a vydržela vám dlouhá léta.

You may also like...

1 Response

  1. Marie Šmídová napsal:

    Tady je šikovný konfigurátor pro nastavení barvy garážových vrat: https://www.pramos.cz/dvere/garazova-vrata/barvy/
    Získáte představu, jaké jsou barevné možnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.