Moderní tipy do každé ložnice aneb co všechno umí povlaky na polštáře?

Moderní tipy do každé ložnice aneb co všechno umí povlaky na polštáře?
StockSnap / Pixabay

Ložnice je místem, kde byste se měli cítit jednoduše příjemně, bez ohledu na to, jestli je právě čas pro příjemnou relaxaci, vydatný spánek nebo třeba rozverné milování. Hlavním nosným prvkem útulné a milé atmosféry jsou bytové textilie.

V hlavní roli jednoduchost a vzdušnost

Pryč jsou léta, kdy byla ložnice v podstatě trpěna jen jako nezbytnost, která se kromě spánku hodí jen jako odkladiště nepotřebných věcí. Dnes je její využití mnohem pestřejší, a s tím jdou ruku v ruce i moderní designové trendy. Polštáře a peřiny vyplněné husím peřím už dávno nejsou IN. Jejich úlohu dokázaly plnohodnotně převzít deky z dutého vlákna, které nezaberou celé lůžko do šířky i do výšky a jako bonus se dobře udržují a čistí. V kurzu je vzdušnost, nebo ještě lépe řečeno odlehčenost. A menší objem lůžkovin dovoluje také popustit uzdu fantazii.

Když prim hrají barvy

Umíte si představit v babiččině ložnici třeba temně fialové povlaky na polštáře z dekorativního sametu? Asi ne. Jejich velká plocha by totiž místnost opticky zmenšila a ubrala jí na světlosti. Moderní ložnicové textilie ale takový problém nemají. Do popředí tak mohou vystoupit jejich jedinečné barvy, vzory, velikosti i materiál.

Nemusíte se tak omezovat jen na klasické polštáře 70 x 90, k dispozici je celá řada možností. Dva velké polštáře lze například doplnit celou sadou menších, sloužících jako dekorační prvek i účinná podpora pro namáhanou šíji. Povlak na polštářek 40 x 40 může být z mikroplyše, krepu nebo jakéhokoli jiné materiálu, který jste si oblíbili.

Vsaďte na prvek překvapení

A jak je to s barevností a vzorem? Heslem dne je letos kontrast! Halí se vaše ložnice do něžné sněhově bílé? Pak by povlak na polštář 40 x 40 měl být vyveden v rudé, tmavě zelené apod. Skvělou službu vám udělají i realistické potisky nebo výrazné vzory, které na sebe okamžitě po vstupu upoutají pozornost. Právě tato drobnost rozhodne o tom, jaká nálada bude ve vší ložnici panovat.

Pokud hledáte inspiraci, určitě navštivte e-shop Rodinnebaleni.cz s širokým výběrem lůžkovin a příjemnými cenami, které se maximálně přizpůsobí vašemu rodinnému rozpočtu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *