Milujete dřevo ve všech podobách? Víme, jak se vyznat v jednotlivých stylech

shadowfirearts / Pixabay

Hledáte dobrou příležitost, jak si pořídit do domácnosti něco užitečného a krásného a nepřekročit přitom možnosti rodinného rozpočtu? Ukážeme vám, kam se podívat a navíc přidáme i několik šikovných rad pro odlišení jednotlivých interiérových stylů.

Retro sází na pestrost i zdůraznění přirozenosti

Na první pohled se to může zdát jako protimluv, ale i nábytek z masivního dřeva si může potykat s rozmanitými barvami. Typicky bývají natřena třeba jen dvířka skříněk nebo nosné plochy stolků a všude jinde dostává slovo příroda. Retro styl tedy může doslova hýřit (nejčastěji) pastelovými barvami a zároveň oslňovat syrovou krásou dřeva. Nábytek, inspirovaný proměnlivou atmosférou 60.let, působí díky vysokým nožkám a jednoduchým tvarům velmi elegantně a vzdušně.

Domácnost ve stylu Provence

Další populární vlna, v níž si masivní dřevo nachází svou roli. Domácnost, laděnou do světlých barev Provence nebo v jemném romantickém duchu, doplní nejlépe kvalitní nábytek, jenž sází na jemnou kombinaci dvou druhů dřeva a vzájemně harmonicky rezonujících přírodních i barevných odstínů. Není striktně vázán zamýšleným využitím – třeba televizní stolek v tomto duchu se uplatní třeba i jako praktická komoda či jednoduchý a přehledný noční stolek.

Jak se svézt na vlně vintage

Milovníky přírodních interiérů určitě potěší struktura dřeva ve své nejryzejší podobě, jenž se díky citlivému a preciznímu zpracování odráží ve vintage kouscích. Například  výrazné dřevo ořešáku zaujme svou jedinečnou texturou a jedinečnými hladkými a krásnými liniemi, nechávajícími plně hovořit tento malý zázrak přírody, aniž by ho jakkoli ovlivňovaly nebo narušovaly.

Zaujaly vás naše tipy a chtěli byste získat ještě více inspirace? Pak určitě navštivte Nábytkový ráj,  který nabízí originální nábytek z masivu i dalších materiálů. Využijte výhodných slev a přineste do svého interiéru čerstvým závan trendů a oceňovaného eko-designu. Ze široké nabídky dostupných modelů si zcela jistě vyberete.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.