Jaká je charakteristika industriálního nábytku? V mnohém dokáže překvapit

Furniture Modern Apartment Indoors  - houseisabella / Pixabay
houseisabella / Pixabay

Když se řekne industriální nábytek, na málokdo z nás ví, co si pod tím představit.  A přitom tento typ domácího vybavení již velmi dlouho přitahuje pozornost znalců, milujících originální a zajímavá aranžmá.

Mohlo by se zdát, že hlavní myšlenkou celého konceptu je úspornost. Vždyť právě ta je základním poznávacím znamením všech průmyslových prostor. To ovšem rozhodně neznamená, že jsou takto vyvedené interiéry studené a bez osobitého charakteru.

Elegance zdůrazněná správným materiálem

Z dobře sestaveného industriálního konceptu vyzařuje jakési přívětivé (byť přesně nalinkované) teplo. V ideálním případě by proto měl být měl být industriální nábytek vyroben z minimálně ošetřených dřevěných prken. Zapomeňte na dřevotřísku, nejlepší je opravdu masiv. Odvděčí se vám totiž dlouhou životností.

Ale má i další výhody. Dřevo jako takové je totiž velmi odolné proti okolním podmínkám. A pokud se odštípne nebo znečistí, stačí ho jen přetřít, případně předtím ještě lehce zbrousit. A co je nejlepší – ještě dlouho po nákupu bude vydávat přívětivou vůni.

Nábytek v hlavní roli

Pokud hledáte perfektní nábytek do malého bytu, pak jste tady také správně. Industriální styl totiž i nezkušené laiky velmi rychle navede ke své hlavní myšlence. Ta říká, že nábytek vždy musí hrát prim a všechno ostatní je jen jeho nedůležitým doplňkem. Takže čím méně nápadné budou všechny okolní dekorace, tím lépe bude vše vypadat.

Výsledkem je povedený avantgardní prostor, působící velmi lehce a umožňující navrhnout zajímavé a zároveň vysoce praktické a funkční řešení bez omezení velikostí svěřených místností. V takovém bytě se nikdy nebude cítit stísněně ani zahlceně. V dnešním chaotickém a mnohdy až příliš rychlém světě se tak stane industriální prostor vaším ostrůvkem zasloužené relaxace.

A kde se inspirovat? Vyzkoušejte specialisty z e-shopu Finecase.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *