Moderní nábytek – moderní sedací soupravy

lizski / Pixabay

Moderní nábytek je zde naprosto pro všechny a moderní sedací soupravy nejsou vyjímkou. Právě na moderní sedací soupravy se podíváme v dnešním článku. Jelikož jsou moderní sedací soupravy velmi žádáné, tak Vám je samozřejmě na našem e-shopu s moderním nábytkem nabízíme.

Sedací soupravy

Rohová sedačka může být účelnou a zároveň velmi efektní dominantou obývacího pokoje. A obývací pokoj je v prvé řadě o relaxaci a komunikaci, což jinými slovy znamená, že byste měli mít možnost efektivně a příjemně odpočívat, hovořit spolu v příjemné rohové sedačce. Bez kvalitní a také dobře umístěné sedací soupravy to ale půjde těžko. A jak „správně“ sedět? Nabízíme několik variant sedacích souprav, které Vám snad zjednoduší výběr.

Pod pojmem „správně“ sedět se v tuhle chvíli nemíní správné, čili zdravé či pro-zdravotní sezení ve smyslu fyzického zdraví a pevného, zdravého držení těla. Správné sezení znamená také správně orientované sezení. Extrémní případ špatně směrované sedací soupravy se souprava namířená proti tmavé zdi. A příkladem klasického umístění sedačky je pak její umístění ke stěně pokoje a směrování proti televizní obrazovce. Je to logické ale nezapomínáte přitom na něco podstatného?

Komunikace mezi lidmi

Obývací pokoj jistě není synonymní označení pro televizní nebo multimediální místnost. Obývací pokoj je také o setkávání lidí, o komunikaci mezi nimi, o rozhovoru a očním kontaktu. Pokud by tomu tak nebylo, mohli bychom se sociálně realizovat pomocí telefonu, kde dotyčného slyšíme a zprostředkovaně třeba i pomocí videotelefonu také vidíme. Ale sociální realizace není jen o vizuálním a auditivním vjemu. Je také o kontaktu fyzickém, kdy spolu lidé hovoří a vidí si navzájem do tváře a do očí.

TIP: Zkuste orientovat sedačku tak, aby kromě TV obrazovky bylo možné také přímo hledět do tváře další osoby, která s vámi obývací pokoj sdílí. Rohová sedačka vás k tomu svým způsobem tak trochu „donutí“, neboť pokud nebudete sedět jen na její jedné části a tedy vedle sebe, pak budete sice nepřímo, pod úhlem 45 °, sedět také proti sobě, tváří tvář. Zkuste spolu v pokoji hovořit dívat se přitom na sebe.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..