Nesplácená půjčka má vážné následky

Nesplácení úvěru může mít vážné následky, které mohou skončit i exekucí. Proto je nutné dobře vybírat a také si do smlouvy zanést doplňující prvky.

Rozhodnutí vzít si úvěr by mělo být provedeno vždy po zralé úvaze. Pokud by došlo k tomu, že dlužník není schopný splácet, mohou být následky docela vážné. Jedním z nich je například exekuční příkaz.

o Není to ale jediný důsledek toho, že se na splátky nedostává finančních prostředků.

o Prvním postihem bývá většinou denní navyšování dlužné částky o smluvní úrok z prodlení.

– Takový způsob postihu volí jak banky, tak i nebankovní poskytovatelé, kteří nabízejí širokou škálu produktů pod označením nebankovní půjčka.

Nesplácení půjčky může také do budoucna rapidně snížit vaši bonitu. To znamená, že při žádosti o další půjčku budete znevýhodněni oproti žadatelům, kteří mají svou ekonomickou minulost čistou. Projeví se to především na výši úrokové sazby. U bankovních produktů můžete získat přehled na webových stránkách, kde je zveřejněna hypoteční kalkulačka.

Pojistěte se pro případ neschopnosti splácet

Mnoho nebankovních i bankovních poskytovatelů úvěrů nabízí také možnost pojištění nesplácení. Další možností, jak se zajistit do budoucna pro případ, že přijde nečekaná událost, která vám zabrání ve splácení úvěru, je možnost přerušení a odložení splátek.

o Je ale většinou zapotřebí mít tyto doplňky zanesené ve smlouvě.

o Pokud si nejste jisti, že má úvěrová smlouva veškeré náležitosti, je dobré poradit se s některým odborníkem.

– Tím může být právník anebo například hypoteční specialista.

Je třeba si uvědomit, že i tak malá půjčka zdarma, kterou je například půjčka do výplaty, může díky nesplácení narůst do obřích rozměrů. A pak je docela těžké se z problémů dostat rychle a jednoduše.

· Někdy se může stát, že se do finančních problémů dostane klient díky nevhodně vybranému produktu.

· Na internetových stránkách jsou dostupné různé diskuse a recenze skutečných klientů bankovních i nebankovních poskytovatelů úvěrů.

– Proto je před rozhodnutím dobré tyto stránky navštívit.

Coins Money Colombia Weights  - caruizp / Pixabay

caruizp / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *