Přinášíme vám tipy na kvalitní sluneční brýle

Male Model Sunglasses Men Fashion  - fashionate / Pixabay
fashionate / Pixabay

Sexy kočičí oči letos nikoho neohromí. Obroučky brýlí protažené do špiček totiž zcela vytlačil módní návrat 60. a 70. let. V souladu s ním vládnou kulaté brýle nejrůznějších velikostí – od malých a jednoduchých modelů ve stylu Johna Lennona, až po velké a výrazné brýle, které zakrývají téměř polovinu obličeje. Jejich provedení může být klasicky jednoduché (Ray-Ban), romanticky zdobené (Esprit) i vesele extravagantní (Prada).

Nové módní hity

Módním hitem je výrazná barevnost a tomu se přirozeně přizpůsobuje i vzhled módních doplňků. Široké plastové obroučky slunečních brýlí září pestrými barvami, výjimkou nejsou ani ty neonové – žlutá, zelená a růžová. Absolutní úlet přestavila v tomto směru značka Prada ve své kolekci Minimal Baroque. Troufnete si? O něco méně extravagantní, avšak stále výrazné modely pak nabízí Escada. Takto nepřehlédnutelné sluneční brýle je však leckdy těžké sladit s oblečením. Praktičtější jsou proto brýle s jednoduchými kovovými obroučkami, na kterých však nesmí chybět rafinovaná, elegantní ozdoba. Takové najdete třeba v kolekci Chanel. Za prohlídku stojí také nabídka značky Esprit – nožičky brýlí zdobené květinovými potiskem se vám jistě budou hodit k aktuálnímu květinovému outfitu.

Staré dobré modely

V módě dále zůstávají také brýle pilotky s velkými skly, které dobře chrání oči před UV zářením. Oblíbily si je jak muži, tak ženy. Podobně jsou na tom i retro brýle Wayfarer, které se v letošních kolekcích objevily i v odvážnějším barevném provedení. Pokud máte rádi tyto modely slunečních brýlí, určitě si vyberete v kolekcích značek Ray-Ban a Dolce&Gabbana.

Vybírejte kvalitní skla

Při výběru stylových sluneční brýlí nezapomínejte na jejich hlavní úlohu – totiž chránit vaše oči před škodlivým UV zářením. Vybírejte si proto brýle pouze od renomovaných značek, kde máte jistotu kvalitních skel. Trendové modely slunečních brýlí mívají také často nedostatečně tmavá skla, přes která je sice příjemně vidět na vaše oči, ale ochranu před sluncem vám nezajistí. Platí to zejména pro růžová, světle modrá či jinak zbarvená skla brýlí.

Fashion Woman Beautiful Sunglasses - TieuBaoTruong / Pixabay

TieuBaoTruong / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *