Studijní pobyty v Kanadě a jazykové kurzy

Stále více mladých Čechů se vydává studovat do zahraničí. Buď jednoduše na krátké několika měsíční studium angličtiny, anebo rovnou nastupují na zahraniční univerzitu, z níž si nakonec odnáší zahraniční a mnohem prestižnější titul než z jakékoli české vysoké školy. Nabídka je široká, čeští studenti jsou rozeseti na univerzitách po celé Evropě, ale i ve Spojených státech a Kanadě. Proč se tento trend v poslední době rozmohl? A co vše je pro takové studijní pobyty v Kanadě udělat?

Studium vysoké školy v Kanadě

Získání studia v zahraničí bývá obvykle těžší než v České republice, kde se většinou zastavíte pouze na přijímací řízení. Každá škola si podmínky pro přijetí studentů určuje sama, kritéria většinou odráží úroveň univerzity a také odlišnost kanadského vzdělávacího systému. Je dobré začít se zajímat o podmínky univerzity už rok před termínem, vyřizování všech záležitostí a samotný přijímací proces může zabrat hodně času.

Podmínkou pro zahraničního studenta je dobrá angličtina doložená certifikátem TOEFL nebo IELTS, v němž student musí splnit určitý počet bodů, aby přijímacím řízením prošel úspěšně. Registrace na tyto zkoušky bývá i několik měsícům předem a je zpoplatněná.

Univerzity v Kanadě

University of Toronto je největší kanadská univerzita, na níž studuje přes 60 tisíc studentů, patří k jedné z neprestižnějších univerzit.

Univerzita Britské Kolumbie sídlí ve městě Vancouver a má nejvyšší požadavky na přijetí studentů. Díky přísným kritériím je také považována za nejlepší univerzitu v celé Kanadě.

Střední škola v Kanadě

Jednou možností zahraničního studia je také střední škola. Českým studentům je umožněno vydat se na roční výměnný pobyt do kanadské střední školy a zažít kanadský vzdělávací systém na vlastní kůži.

Studium a práce v Kanadě

Studium za hranicemi naší země bývá většinou finančně náročné. Některá studentská víza ale umožňují práci až 20 hodin týdně během školy a během prázdnin může student pracovat neomezeně. Finančně zajímavé může být pro disciplinované studenty také kanadské stipendium. Ty jsou totiž dostupná nejen pro kanadské studenty, ale také pro zahraniční.

Další možností, jak vyrazit do zahraničí a studovat po vlastní ose, jsou working holiday víza. Většina uchazečů odjíždí s WH vízy do Kanady pracovat a cestovat, ale lze svůj zahraniční pobyt můžete spojit také se studiem, např. jazykového kurzu. Working holiday víza jsou určena pro české občany od 18 do 35 let a je stanovena roční kvóta 1000 uchazečů. Variant, jaká víza do Kanady můžete získat, existuje však více. Některá zařídíte na vlastní pěst, jiná jsou lepší organizovat skrze agentury.

Láká vás studium v zahraničí? Zkuste jazykové kurzy v Kanadě

Nejen pro mladé, kteří mají ambice získat zahraniční titul, je Kanada. S vidinou zlepšení angličtiny se do Severní Ameriky vydává stále více Čechů, kteří se hlásí do několikaměsíčních kurzů kanadských jazykových škol. Nějaká výrazná jazyková škola sídlí téměř v každém větším kanadském městě, a tak je určitě dobré vybírat si nejen podle referencí na školu, ale také podle samotného místa a okolí. Kdo rád cestuje a poznává přírodu, určitě ocení města spíše uprostřed či na západě Kanady než na východním pobřeží amerického kontinentu.

Jaké jazykové kurzy angličtiny?

Jazykové kurzy v zahraničí se zaměřují na potřebu studentů, kteří k nim přichází a snaží se tedy pokrýt velké pole působení. Výběr je široký. Můžete se přihlásit do kurzu obecné angličtiny, odborné angličtiny v oboru práv, medicíny, mezinárodního obchodu, marketingu. Jazykové školy také nabízí kurzy s přípravou na zkoušky TOEFL a IELTS

A co vám studium v Kanadě přinese? Zkušenosti!

Zkušenosti, a to nejen ty jazykové, s nimiž budete schopni mluvit plynulou angličtinou, číst si anglické knížky a sledovat filmy v originále, aniž by vám to připadalo divné, ale také zkušenosti do života. Delší prožitý čas v jiné kultuře člověka obohatí mnohem více než cokoli jiného. Uspořádání žebříčků hodnot, poznání nových přátel, setkání s jinou filosofií a způsobem myšlení, tím vším si každý člověk, který za hranicemi na delší dobu zakotví, projde. Zahraniční pobyty a studium není jen o biflování, v Kanadě je úzce spojeno s praxí, ale především navazuje na nový přístup k životu, který je založný více na zážitcích než úzkoprsém kariérismu.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *