I dopravní značení může mít různou kvalitu – jak dlouho vydrží ta TOP?

Nyc New York Taxi America Symbol  - DaKub / Pixabay
DaKub / Pixabay

Určitě jste i vy setkali s případem nově namalovaného přechodu či jiného dopravního značení, jež bylo nutné obnovovat už po necelém roce po nátěru. Ptáte se na důvod? Může jím být špatně zvolená barva i nedodržení některých důležitých faktorů při aplikaci.

Typů barev pro dopravní značení totiž existuje více a je jen na vás, jakou kvalitu si právě pro svůj projekt vyberete. Například specialisté na Topznak.cz vám nabídnou hned tři. A jaké to jsou?

Jednosložková barva

Základní varianta pro jednoduchou a levnou aplikaci. Je k dostání v bílé, žluté, červené, zelené a modré a může být nanášena válečkem nebo strojně. Záruční doba je u ní však pouhých 6 měsíců, přičemž životnost se pohybuje mezi 12-24 měsíci (v závislosti na podmínkách, jakým je na komunikaci vystavena).

Dvousložková barva

Volit můžete mezi bílou a žlutou a jde o ručně štěrkované dopravní značení. Záruční doba se rapidně prodlužuje na 24 měsíců a předpokládaná životnost se pohybuje mezi 24-36 měsíci.

Stříkaný plast

Nanáší se strojně a k dostání je pouze bílá varianta. Poskytne vám záruku 18 měsíců (a životnost 18-30 měsíců, opět záleží na klimatických podmínkách a dalších faktorech).

Při aplikaci si hlídejte, aby…

Trvanlivá aplikace je však podmíněna několika důležitými faktory:

  • suchost a čistota povrchu,
  • teplota povrchu 8 °C a výše.

Není-li některá z těchto podmínek dodržena, pak se zárukou nepočítejte. Není proto dobré tlačit na předem dohodnutý termín za každou cenu. Pokud se proti vám obrátí počasí, dejte vždy přednost kvalitnímu provedení před rychlostí.

A samozřejmě se vždy obracejte na odborníky. Na Topznak.cz vám bude k dispozici kvalitní dopravní značení Praha, ovšem i pronájem nejrůznějších značek, zábran, lávek apod. – a to nejenom na území hlavního města. Stačí si jen vybrat, a to včetně doprovodných služeb (každodenní kontrola, údržba apod.).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *