Když se řekne PLC řídící systémy – co to vlastně je?

Když se řekne PLC řídící systémy – co to vlastně je?

V souvislosti s řízením aplikací a procesů lze tento pojem zaslechnout poměrně často. Jde vlastně o jakési automatické ovládání, bez něhož si dnes už nelze mnohé komplikovanější systémy a provozy vůbec představit.

PLC řídící systémy se používají například při chlazení, u ovládání zabezpečovacích okruhů, u vytápění apod. Jde o levné a prostorově úsporné řídící jednotky, v nichž se podle potřeby ukrývají nejrůznější schopnosti.

Jak to celé funguje

Automatizované řídící systémy PLC (Programmable Logic Controller) mají obvykle podobu snadno programovatelných jednotek, složených z několika menších „krabiček“. Poskytují množství vstupů i výstupů pro snadné napojení opravdu kamkoliv. Připojit k nim lze:

  • senzory,
  • displeje,
  • spínače a tlačítka,
  • motory apod.

Profesionální kousky pak nabízí jak drátovou, tak i bezdrátovou komunikaci. Vše je řízeno tzv. úložným programem. Ten lze zakoupit již hotový, případně není problém ani jeho snadné vytvoření za pomoci speciálního interaktivního softwaru přímo od výrobce. Úplně sám vás navede na vše, co budete potřebovat. Stačí klikat myší, žádné podrobné znalosti o PLC nejsou třeba.

Připojení je stejně jednoduché jako programování

Jestli je vše správně nastaveno, si průběžně ověřujete prostřednictvím grafické simulace. A jakmile budete s výsledkem spokojeni, stačí PLC systém jednoduše nasadit na DIN lištu a připojit veškeré vodiče do plánovaných vstupů a výstupů.

Automatizace prostřednictvím “programovatelných automatů“ je tedy opravdu extrémně rychlá a efektivní. Chcete vědět víc? Navštivte specialistu na PLC – APLAUS spol. s r.o. na Aplaus.cz. Získáte podporu specializovaného střediska, zaměřeného na projektování řídicích systémů. K mání jsou celé sestavy nebo jen jednotlivé části – přesně podle vašich aktuálních potřeb. Samozřejmě s veškerým souvisejícím servisem. Podívejte se na reference a zjistěte, jak může automatizace pomoci právě vám!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *