Nevyhovuje vašemu dítěti školní aktovka? Nedovolte, aby se trápilo až do další třídy

Důvodů, proč zvolený školní batoh nebo aktovka vašemu dítěti nesedne, může být opravdu hodně. Někdy je na vině její špatné vnitřní rozložení, jež nepočítá s aktuálně velmi moderními učebnicemi atypických velikostí. Mnohem závažnější nedostatky se však zpravidla týkají ergonomie a celkové váhy.

Rozhodně není v pořádku, když si dítě po každém po příchodu ze školy stěžuje na bolavá ramena a záda. A nezáleží na tom, jestli ve vaší domácnosti aktuálně frčí studentské batohy nebo byla vaší první nákupní volbou školní aktovka pro prvňáčka. Opravdu dobré modely umí těmto problémům předejít.

Nejdůležitější poměr? Velikost vs. váha

Často vybíráme školní batohy podle ceny, ale to je jednoznačně špatně. Mnohem více by nás měla zajímat jejich váha a veškeré prvky, které alespoň trochu odlehčí namáhaným zádům a ramenům. Jejich výčet je překvapivě široký – od speciálně tvarované zádové části až po zvláštní popruhy na bedra.

Ovšem nízká váha by měla být vždy na prvním místě. Nenechte se obalamutit doporučovanou gramáží 1,2 kilogramu. Ideální školní aktovky by měly mít ještě o něco méně. Dnes se u dětí počítá doslova každý gram (spolu s tím, jak se zvyšuje množství transportovaných pomůcek). A právě takové aktovky, či třeba školní batohy pro 2. stupeň, umí český výrobce Stil.

Nízká váha a kvalita provedení – to jsou značkové batohy Stil

Nekupujete no-name výrobky se supermarketu, ale ty osvědčené s tradicí, které potěší i příznivou cenou. Koneckonců, s výrobky Stil se můžete setkat v každém dobře zásobeném papírnictví. Z regálu na vás mohou pomrkávat například blahopřání, nápaditá dárková balení nebo horké novinky do párty programu.

Ovšem studentský batoh a spol. jen málokdy kupujeme samostatně. A právě proto vám Stil nabízí i cenově zvýhodněné designové sety, které zpravidla obsahují:

  • batoh,
  • penál,
  • svačinový box,
  • zástěrku,
  • peněženku,
  • a další školních potřeby.

Stačí si vybrat takový, jenž bude přesně vyhovovat vašim potřebám, a o nic dalšího se už nestarat. Právě před Vánoci je pro nákup zbrusu nových školních pomocníků ta nejlepší doba.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *